« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lazaroni: Diğer takımlarla savaşabiliriz

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, şampiyonluk için elinden geleni yapacağını belirterek, "Diğer kulüplerde teknik kapasitesi daha yüksek oyuncular olabilir, ancak biz gerekli atmosferi yakalayabilirsek diğer takımlarla savaşabiliriz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Lazaroni, Trabzonspor Dergisi'ndeki röportajına verdiği röportajda, Trabzonspor'un 23 yıldır şampiyon olamaması, UEFA Kupası hedefleri ve Türk futboluyla ilgili soruları yanıtladı.

Brezilyalı teknik adam, Trabzonspor'un şampiyon olabilmesi için elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade ederek,
"Doğal olarak bütün takımların hayali şampiyon olmaktır. Bizim güç olarak da buna hazır olduğumuzu saha içinde göstermemiz gerekiyor. Ligde yapacağımız her maç bizim için bir final havasında geçecek. Bu noktada, seyircilerin bizim sahadaki 12. adamımız olmasını istiyoruz. Diğer kulüplerin ekonomik durumları daha iyi olabilir, takımlarında teknik kapasitesi daha yüksek oyuncular olabilir, ama biz bütün Trabzon şehri olarak gerekli atmosferi yakalayabilirsek o zaman diğer takımlarla savaşabiliriz." dedi.

Türk futbolunun hızla geliştiğini vurgulayan Lazaroni, "2002 Dünya Kupası'nı hatırlayacak olursak, orada büyük bir başarı yakaladıktan sonra ülke bir anda hızlı bir düşüş içerisine girdi. Daha alçakgönüllü olunması gerekiyordu. Şimdi öyle olmalıyız. Kalitemizi bilerek ama karşı tarafı da küçümsemeyerek UEFA Kupası'nda ön eleme turunu geçmemiz gerekiyor" diye konuştu.

"ZICO, BENİ ÇOK İYİ TANIR"

Lazaroni, Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico'nun çok iyi bir insan olduğunu da kaydederek, "Kendisi eşine az rastlanır bir futbolcuydu. Onu çok küçük yaştan beri tanıyorum ve çok severim. Onunla aynı ülkede çalışacağım için çok sevinçliyim. Kendisiyle Flamengo'da birlikte çalışmış ve şampiyonluk sevinci yaşamıştık. Bu yüzden Zico beni çok iyi tanır. Saha içinde onu diğer tarafta görmek benim için çok ilginç bir duygu olacak" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler