« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lav:Figüranlığı kabul ederseniz, başrolü başkası oynar

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tevfik Lav, artık şampiyonluğun büyük takımların tekelinde olmayacağını savunarak, "Neyi gerçekten istiyorsanız o gerçekleşir. Siz figüranlığı kabul ederseniz, başkası da aynı filmde başrolü oynar." dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, ancak henüz lige hazır olmadıklarını belirten Tevfik Lav, sonucu etkileyecek oyuncuların takımdan ayrılmasının bir dezavantaj olduğunu, ancak bunu asla mazeret kaynağı olarak göstermeyeceğini söyledi.  Lav, "Hazır olmaması bilinçli olarak yaptığımız şey. Hazmetmeden erken elde edilen form çok kısa sürede zirveden aşağıya iner. Her aşamayı hazmede hazmede yaşamamız ve her bir aşamadan sonra bir üst aşamaya geçmemiz gerekiyor" dedi.

Gerçek anlamda hiçbir takımın lige hazır olmayacağını ifade eden Lav, motivasyon, takım sistemi ve karşılaşmaların getirdiği heyacan ve alınacak puanla hazır duruma gelineceğini belirtti.

"KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE MUM YAK"
Teknik direktör olarak geniş bir kadro istediğini ifade eden Lav, "Takımdan sonucu etkileyecek oyuncuların ayrılması mazeretim olamaz. Ağlayıp sızlamakla mazeret aramakla olmaz. 'Karanlığa küfredeceğine, mum yak' felsefesini benimsiyorum. Elbette ki eksik gördüğümüz alanlara oyuncu arayışımız sürüyor. Ama lige kadar bulabilir miyiz, bilemiyorum. Brezilya, Bulgaristan ve Rusya'da arayışiçerisindeyiz. Yeni oyuncular gelene dek elimizdeki kadro içinde en mükemmelini yapacağız. Bana düşen görev bu.''
  
YENİ SİSTEM  
Takıma tandem sistemiyle futbol oynatmayı istediğini ve buna uygun antrenman yaptırdığını vurgulayan Lav, "Yalnız istemekle tandem oynanmaz. Onun antrenmanlarını yapıyoruz. Kalecisinden ileri uçtaki son oyuncuya kadar tandemi hazmetmesi, sistemin ofansif ve defansif gereklerini, ne olduğunu ve saha parselizasyonunu iyi bilmesi gerek." diye konuştu.

  
HAKAN BAYRAKTAR KONUSU
Transferi yılan hikayesine dönen Hakan'ın transferine de değinen tecrübeli teknik adam, 2 kulüp yöneticilerinin biraraya gelerek çözüm bulmasının daha doğru olacağını ifade ederek, "Hakan ile konuşmadım. Ama eğer Hakan olsam ve Fenerbahçe hayalimdeki takımsa işler değişir. Etik değerler her zaman önemlidir. Fenerbahçe ve Hakan'ın yaptıkları konusunda doğru olup olmadığını düşünmedim." dedi.


"FİGÜRAN OLMAYACAĞIZ"
Süper Birinci Lig'de bundan sonra şampiyonluğun büyük takımların tekelinde olmayacağını, diğer takımların uyanış içinde olduğunu savunan Lav, "Neyi gerçekten, samimiyetle, dilinizin ucuyla değil, yüreğiniz ve beyninizle istiyorsanız o gerçekleşir. Siz figüranlığı kabul ederseniz, başkası da aynı filmde başrolü oynar. Son yıllardae büyük takımların artık 5-6 fark atarak, kolay galip gelmediklerini, Anadolu kulüplerinin ciddi bir uyanış içinde olduğnu görüyoruz.

   Korkarsanız, korktuğunuz başınıza gelir. Eğer büyük takım olduğunuza inanır ve bunu hisseder ve yaşarsanız, antrenman programı ve transferleri ona göre ayarlarsanız bu gerçekleşir. Düşünün 100 kişiden 99'u Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray şampiyon olur diyor. (Gaziantepspor bir ihtimal) diye değerlendiriliyor. Bu düşünceleri değiştirmek istiyoruz.

Olmayacak diye odaklanacağıma ya olursa iye odaklanıyorum ve kendimi ona yönlendiriyorum. Olamazsak ne olur. Şampiyonluğa oynuyoruz diyorum, ikinci olursak yuhalanayım. Gaziantepspor'a vizyon ve karizma olarak çok şey kazandırabilirim. Şampiyon olalım veya olmayalım, hedefimiz bu.'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz