« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Lastikler hala baş ağrıtıyor ancak güncellemeler yolda'

Mercedes takım patronu, takımın bu yıl en büyük zayıflığının lastikleri anlamak olduğunu söylerken, önümüzdeki birkaç yarış içinde büyük bir güncellemenin yolda olduğu haberini de verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1955'ten bu yana ilk zaferini bu sezon elde eden Mercedes'te istikrarsızlık, son üç yarışta saece 14 puan alınabilmesine yol açtı.

Takımın lastikleri anlamak için büyük çaba sarfettiğini belirten Brawn, buna rağmen istikrarı hala yakalayamadıklarını belirtti.

"Arabada önemli bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Bu yıl geliştirdiğimiz araa geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir adımdı ve bunu sezon başında kanıtladık. Ancak lastiklerle ilgili sorunumuzu çözmek için yaptıklarımız ne yazıkki son yarışlarda, özellikle sıralamalarda işe yaramadı."

"Sezon başında güçlü sıralama performansları gösterdik, bazen de zorlandık. Sanıyorum lastiklerle ilgili sorunu çözmek için yaptığımız girişimlerde bir yönde çok fazla ilerledik. Ancak lastiklerle ilgili pek çok yan etki de söz konusu. Yere basma gücünü bir parça artırdığınızda bu beklenmedik devasa boyutta aşınma oranlarını beraberinde getirebiliyor."

Brawn, Mercedes'in Monza'da bu piste özel bir paketle yarışacağını da açıkladı.

"Monza'da elbette düşük yere basma gücü olacak bu yüzden orada bu yönde bir paket kullanacağız. Önümüzdeki yarışlarda güncellemeler yapmak için çok çalışıyoruz. Detaya giremem fakat önümüzdeki yarışlarda farkedilebilir değişiklikler göreceğinizi söyleyebilirim."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler