Gündem Haberleri

  Lastiğe gizlenmiş 160 kilo afyon sakızı

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  05.10.2007 - 15:34 | Son Güncelleme:

  İRAN'dan getirdikleri 160 kilo Afyon sakızını İzmir üzerinden deniz yoluyla Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya gönderip piyasaya sürmek isteyen N.T. ve N.D., polisin, ‘Karaelmas’ adlı operasyonuyla yakalandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılar, adliyeye sevkedildi.

  İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, istihbari çalışmaları doğrultusunda, bazı kişilerin, İran'dan temin edip getireceği uyuşturucu maddeleri İzmir üzerinden deniz yoluyla göndereceği ABD ve Kanada'da piyasaya süreceği bilgisini edindi. Harekete geçen ekipler, dün, akşam saatlerinde Ankara yolunda seyreden bir kamyonu durdurdu. Narkotik köpekleriyle yapılan aramada, kamyonun arka dingil lastiklerinin içerisine zulalanmış 160 kilogram Afyon sakızını ele geçiri. Kamyonun şoförü N.D. (46) ile yanındaki N.T. (20) gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen iki zanlı, yük almak için İzmir'e geldiklerini, uyuşturucudan haberleri olmadığını ileri sürdü. İşlemleri tamamlanan iki zanlı, adliyeye sevkedildi.

  SAKARİN OPERASYONU

  Narkotik Büro Amirliği ekipleri, ayrıca, İstanbul'dan İzmir'e getirdikleri ekstacy hapları, Ankara'daki eğlence yerlerinde piyasaya süren suç örgütünü de ‘Sakarin’ adlı operasyonla çökertti. İstihbari çalışmalar doğrultusunda, Ankara'dan uyuşturucu hapları almak üzere gelen Ü.K., B.K. ve F.O. ile bu kişilere teminde ve satışta yardımda bulunan Ş.K., N.K. ile H.K.'yi yakalandı. Uyuşturucu hapları ‘Sakarin’ adıyla sattıkları belirlenen zanlıların, gösterdikleri yerlerde yapılan aramada, 600 ekstacy uyuşturucu hap, 15 gram esrar, 1 ruhsatsız tabanca ve 19 mermi ele geçirildi. İşlemleri tamamlanan 1'i kadın 6 zanlı, İzmir Adliyesi'ne sevkedildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı