« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lassa 4 yıllığına dünya devi Barcelona'ya sponsor oldu

Türkiye'nin ve Avrupa'nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa'nın markası Lassa ile İspanyol külübü FC Barcelona arasında 4 yıl sürecek isim ve forma sponsorluğunu anlaşması imzalandı.

Mehmet Çiftçi / Barcelona DHA
SON GÜNCELLEME

Camp Nou'da gerçekleşen basın tanıtımı ve toplantısı ile anlaşmanın detayları paylaşıldı. Anlaşma kapsamında Lassa, FC Barcelona'nın 4 branşta tüm salon takımlarının isim ve forma sponsorluğunu üstlenen ilk marka oldu.
Toplantının ev sahipliğini Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, Brisa Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bayman, Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay ve Barcelona Başkan Yardımcısı ve Pazarlama ve İletişim Bölümü Başkanı Manel Arroyo yaptı.


LASSA, BARCELONA İLE DÜNYA ÇAPINDA 1 MİLYAR KİŞİYE ERİŞECEK
Bu sponsorlukla Lassa markası 4 yıl boyunca Barcelona aracılığıyla 1 milyar kişiye erişmeyi hedefliyor. Bir sezonda Camp Nou'yu ve salon müsabakalarının yapıldığı Palau Blaugrana'yı ziyaret eden 6 milyondan fazla turistin de Lassa markası ile birebir tanışması mümkün olacak. Sosyal medyada da dünyanın en çok takip edilen kulübü olan FC Barcelona'nın toplam 200 milyonun üzerinde sosyal medya takipçisi bulunuyor

Lassa 4 yıllığına dünya devi Barcelonaya sponsor oldu

"GLOBAL MARKA OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM"
Sponsorluk anlaşmasında konuşan Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, "Barcelona ile iş birliğimiz Lassa'nın global marka olma yolunda attığı önemli bir adımdır" dedi. Yiğit Gürçay şu değerlendirmede bulundu:
"Türkiye'de doğan Lassa markamızla bugün 70'e yakın ülkede operasyonlarımızı sürdürüyoruz ve markamızı 5.000'in üzerinde satış noktasında araç sahipleriyle buluşturuyoruz. Bu ülkelerden biri olan İspanya bizim için çok önemli bir pazar. Barcelona iş birliğimizi, Lassa'nın tüm dünyadaki araç sürücüleriyle buluşma ve kendini anlatma yolculuğunda çok önemli bir adım olarak görüyoruz."


"ANLAŞMA LASSA'YA, BARCELONA'YA VE ARDA'YA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK"
Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu ise bu sponsorluk anlaşmasının Lassa'ya ve Arda Turan'a büyük katkı sağlayacağını belirtti. Bartomeu 4 yıl sürecek isim ve forma sponsorluğunu anlaşması hakkında şunları söyledi: "Barcelona olarak birden çok spor branşında başarıyı hedefleyen bir kulübüz. Bu hedef doğrultusunda bir süredir kulübümüz bünyesindeki tüm profesyonel branşlar için global partner arayışındaydık. Takımımızın gücüne güç katacak ve bizleri belirlediğimiz hedeflere yaklaştıracak bir partner bulduğumuz için çok mutluyuz. Kuşkusuz ki Lassa ile olan işbirliği, hem bizlerin hem de profesyonel branşlardaki tüm takımlarımızın hedefe giden yoldaki kararlılığını arttıracak, sadece Türkiye'de değil, tüm dünyadaki varlığımızı güçlendirecektir."


BARCELONA LASSA AVRUPA'DA İLK MAÇINA TÜRKİYE'DE ÇIKIYOR
2015-16 Euroleague sezonunda C Grubu'nda Türkiye şampiyonu aynı zamanda yine Lassa'nın sponsoru olduğu Pınar Karşıyaka ile eşleşen FC Barcelona Lassa basketbol takımı, sezonun ilk maçına da Türkiye'de çıkacak. Maç, 15 Ekim'de İzmir Halkapınar Arena'da oynanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler