ÇANAKKALE HABERLERİ

Lapseki Sahneye Çıkıyor Projesine Destek

IHA
11 Temmuz 2015 - 11:52Son Güncelleme : 11 Temmuz 2015 - 11:53

LAPSEKİ BELEDİYE BAŞKANI EYÜP YILMAZ, PROJENİN DETAYLARINI ANLATTI

IHA

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ çerçevesinde, Lapseki Belediye Başkanlığı Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ve Proje Ofisince hazırlanan 1.490.837,66 TL bütçeli ‘Lapseki Sahneye Çıkıyor’ projesi destek almaya hak kazandı.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek programı’ çerçevesinde, Lapseki Belediye Başkanlığı Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ve Proje Ofisince hazırlanan 1.490.837,66 TL bütçeli ‘Lapseki Sahneye Çıkıyor’ projesi destek almaya hak kazandı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi de iştirakçi olarak yer aldığı proje hakkında basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Proje Lapseki açısından büyük önem taşımaktadır. Proje kapsamında G.M.K.A. ‘dan toplam 1.118.128,24 TL hibe destek alınacaktır. Proje çerçevesinde şu anda atıl vaziyette bulunan iskele bölgesinin çok yakınında bulunan sahil şeridi görsel açıdan iyileştirilecek olup, bu iyileştirmeyle birlikte bölge bir çekim merkezi haline getirilecektir. Böylece Lapseki halkının sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir alan Lapseki’ye kazandırılacaktır. Ayrıca ulaşım amacıyla Lapseki iskelesini kullanan yerli ve yabancı turistler düzenlenecek bu alan sayesinde Lapseki’yi es geçmeyerek bu alandan istifade edeceklerdir. Yine projeyle birlikte bu alana konumlandırılacak raket panoların, kiosk ünitelerin ve portabal büfelerin sayesinde ilçenin yöresel, ekonomik ve kültürel değeri olan ürünlerinin de tanıtılmasına büyük katkı sağlanacaktır. Projemiz Lapseki turizmine ve sosyo-ekonomik hayatına büyük katkıda bulunacaktır. ‘Lapseki Sahneye Çıkıyor’ isimli projemizin Lapseki’ye ve Çanakkale’ye hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Lapseki Sahneye Çıkıyor Projesine Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lapseki Sahneye Çıkıyor Projesine Destek haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:14
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı