ÇANAKKALE HABERLERİ LAPSEKİ HABERLERİ

Lapseki Belediye Başkanı Yılmaz'dan doğalgaz müjdesi

DHA
03.04.2018 - 17:10Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE'de, Lapseki Belediye Başkanı AK Partili Eyüp Yılmaz, ilçeye Ramazan Bayramı'na kadar doğalgaz verileceğini müjdeledi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında, belediyenin yatırımları ve doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Yılmaz, ilçede devam eden doğalgaz çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını söyledi. Doğalgaz çalışmalarının kalan yüzde 5'lik bölümünü BOTAŞ'ın yapacağını ve çok yakın bir zamanda Lapseki’ye doğalgazın verileceğini belirten Yılmaz, şunları söyledi:

"Biz dedikodu değil hizmet üretiyoruz. Çünkü biz ilçeye hizmet etmeye geldik. Ben belediye başkanı olmadan öncede bu ilçede yaşıyordum. Yarın da Allah ömür verdiği taktirde burada yaşayacağım. Planlandığı gibi gitseydi, doğalgaz 31 Aralık 2017 tarihinde Lapseki’ye verilecekti. Yani planlar o şekildeydi. Ancak boru hattını döşeyen müteahhitten dolayı biraz sıkıntılar yaşandı. Bunun akıbetinde gecikmeler oldu. BOTAŞ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde, çalışmanın yüzde 95’inin tamamlandığını öğrendik. Hiçbir müteahhit, yüzde 95'i yapılmış olan işi bırakıp da gitmez. Elbette ticari hayat bu ve müteahhitin kendine göre sıkıntıları olmuş. Bu yüzden gecikme oldu. Şu an BOTAŞ Genel Müdürlüğü konuya el attı. Çok az yapılacak iş kaldı. Bu bölümü de tamamlayıp ilçemize doğalgazı verecekler. Bununla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Dün hayal bile edemeyenler, bugün doğalgazın evlere ne zaman verileceğini soruyorlar bizlere. Bu konuda süre vermek istemiyorum. Çünkü gecikmeler bizden kaynaklanmıyor. Ama Allah’ın izniyle, ilçemize Ramazan Bayramı'na kadar doğalgaz verilir diye düşünüyorum."

Orhan AKTUĞ/LAPSEKİ(Çanakkale), (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lapseki haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lapseki haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Lapseki Belediye Başkanı Yılmaz'dan doğalgaz müjdesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı