Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lanetlediler

  Hürriyet Haber
  05 Ekim 2008 - 00:31Son Güncelleme : 05 Ekim 2008 - 00:31

  Cevabını alırlar

  TBMM Başkanı Köksal Toptan:
  Yüreğimizde büyük yaralar açan bu saldırılar, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı daha da artırmaktadır. Devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu hain saldırılar, asla amacına ulaşamayacaktır. Hükümetimize ve kahraman ordumuza güvenimiz tamdır. Teröristlere hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden kuşkumuz yoktur.

  Hükümet sorumlu

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer: Bu saldırı, 2002 yılında sıfır noktasına indirilen terör olaylarının, son 6 yılda her geçen gün daha da azgınlaşarak devam etmesinin nedenleri üzerinde ciddiyetle ve sorumlulukla durmayı gerektirmektedir. Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen bir biçimde kendi ülkesinin sınır ve ulusal güvenliğini, başka ülkelerin iradesine ve en üst düzeyde muhatap alınarak şımartılan klanların keyfine teslim edenler, akan kanlardan sorumludur. AKP, bizim Irak’ın işgaline ve bölgenin istikrarsızlaştırılmasına karşı direnişimiz nedeniyle hükümete taşındı. Artık bu hükümet Türkiye’yi yönetemiyor.

  Kara harekátı lazım

  DP Genel Başkanı Süleyman Soylu: Saldırı, doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı bir meydan okuma, dış ve iç itibarına ağır bir darbe indirme amacı ile gerçekleştirilmiştir. Irak’a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiği artık açıkça belli olmuştur.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı