« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lanet olsun!

Murat SANDIKÇI
SON GÜNCELLEME
Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez, penaltı pozisyonunu bu 2 kelimeyle yorumlarken, "Emeklerimize yazık oldu" dedi. Kırmızı kart gören Kerem ise Serdar Tatlı’nın özür dilemesi gerektiğini belirtirken, "Ekmeğimizle oynuyorlar" diye konuştu.

SAMSUNSPOR’da hakem Serdar Tatlı’ya maç sonrası isyan edildi. Kulüp başkanı Adnan Ölmez, sonuca "Lanet olsun" dedi ve şöyle konuştu: "Ben futboldan anlamam ama bu kafayla Edirne’den öteye gidilmez. Söylenecek birşey yok. Bu maça çok iyi hazırlandık. Hesaplarımızı yaptık ama hakemi hesap etmemiştik. Emeklerimize yazık. Haram olsun."

Hatalıyım desin

Hakem Serdar Tatlı tarafından kırmızı kartla oyundan atılan kaleci Kerem, maçtan sonra Tatlı’nın pozisyonu gördükten sonra değerlendirme yapmasını ve haksız olduğunu gördükten sonra hem kendisinden, hem de Samsunspor’dan özür dilemesini istedi. Genç file bekçisi şunları söyledi: "Posizyonda Nobre’yle karşı karşıya kaldım. Elimle, ayağımla hiçbir şey yapmadım. Nobre gelip bana çarptı. Kırmızı kart gördüm. Serdan hocadan şunu istiyorum, "hatayım" desin ve bana ceza verdirmesin. Çünkü ben hiçbir şey yapmadım. Nobre’ye o pozisyonda sarı kart verse o asacaklar mı? Bize yazık oluyor. Ekmeğimizle oynuyorlar." Teknik direktör Erdoğan Arıca ise Serdar Tatlı ile ilgili bir yorum yapmadı. Olayı kamuoyuna bıraktı.

1-0 kazanırdık

F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ise hakem Serdar Tatlı’ya haksızlık yapıldığını belirtirken şunları söyledi: "Tartışılan noktalar bana gülünç ve komik geliyor. Penaltıyı tartışalım, ilk 4 golü çıkaralım. Yine de 1-0 kazanmış oluruz. Oyuncuların yaptıkları yorum, hakemlere karşı saygısızlık. Bu kötü hava şartlarına rağmen hakem hatasızdı. Bizim için istenmeyen sonuçlarla biten maçlarda bile hakemlerin eksiksiz maçlar yönettiğini biliyorum. Televizyonda ve sahada maçı izlemek arasında fark var. Hakemlerin yavaşlatıp izleme şansı yok. Televizyonda farklı bakış açılarıyla değerlendiriyorsun. Hakemler hakkaniyetsiz bir şekilde eleştiriliyor."

Keşke o yazıyı yazmasaydım

ÇOK iyi bir maç olacağını düşünerek, televizyonun başına keyifle oturdum. Ama maalesef sahneye yine hakem çıktı. Onlar istediklerini yaparlar; konuşursanız, yazarsanız, sizi mahkemeye verir tazminat davası açalar, yine kazanırlar. Penaltı pozisyonunu, 10 Samsunlu, 10 F.Bahçeli, pozisyonu çok net gördü. Benim takıldığım en önemli nokta, Serdar Tatlı pozisyona biraz uzaktı ama iki futbolcuyu çok net bir şekilde kesitten izler vaziyetteydi. Yani pozisyon arkalı-önlü değildi ve önünde oyuncu yoktu.

Arif’ten özür diliyorum

Dikkat edin, kaleci Kerem’i Samsunlu futbolcular korurken, F.Bahçeliler teskin ediyordu. Şöyle bir geriye döndüm, G.Saray’ın üst üste 4 sezon şampiyon olduğu yılları düşündüm. Son iki yıldır İbrahim Üzülmez ve Nobre gibi futbolcular gözümün önüne geldiler. Bu iki oyuncuyu gördükten sonra, söylediklerim ve yazdıklarım için G.Saraylı Arif’ten bin kere özür diliyorum. Turkcell Süper Ligi, süper bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Serdar Tatlı, uzun zamandır sallanıyordu. Ama o, sadece güvenirlilikle işi götüreceğini zannetmişti. Keşke geçen çarşamba o yazıyı yazmasaydım.

Bunları da Beğenebilirsiniz