Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Lambaya püff de!

DENİZLİ yerel basınının manşetiydi (Lambaya püff de) dün. Denizlisporlu futbolcular ve teknik direktörün fotoğraflarının hemen üstüne yazılmış bir film afişi tadındaydı...

Kadere bakın ki maçın ikinci yarısında biri gerçekten lambaya püff dedi(!) ve sahanın ışıkları söndü...
Bu kesinti o kadar uzun sürdü ki, maçın havası tamamen kayboldu. Hava kaybolmadan önce, Fenerbahçe Denizli’ye oranla biraz daha iyiydi.
İlk dakikada Alex’in şık pası ve Güiza’nın iyi vuruşuyla gelen gol, dengeleri bozdu. Ancak şunu söyleyebilirim ki, Fenerbahçe hücuma çıkarken pozisyon üretmekte zorluk çekiyor. Özellikle kanat oyuncuları hücuma istenildiği kadar etki yapamıyor.
Bu arada Önder Turacı’nın gittikçe yükselen performansını da göz ardı etmemeli. Zaten Milli takıma da davet edilerek bu çıkışını pekiştirmiş oldu. Özellikle lambanın püflemesiyle kesilen oyun aslında Denizli’nin dezavantajı oldu. Oyunun soğuduğu gibi, oyuncular da soğudu, oyunun ritmi de kayboldu...
Bir anlamda Fenerbahçe 30 dakikalık bir karşılaşmaya 1-0 galip başlamış gibi oldu. Umarım şehirlerimizde bundan sonra böyle elektirik kesintileri yaşanmaz, birileri lambaya püff demez...
En azından yetkililer Süper Lig karşılaşmalarının oynandığı saatlerde daha dikkatli olurlar...

Ugurinho Borales

BİR an için Uğur Boral stilinde hızlı bir kanat oyuncusunun Fenerbahçe’ye transfer olduğunu varsaylım. İsmi Ugurinho Borales, uyruğu da Brezilya olsun. Yedek kalabilir miydi sizce?
Dos Santos gelir gelmez onu kesip, sahaya çıkabilir miydi?
Ya da şöyle soralım; bir an için Andre Dos Santos’un Brezilyalı değil de Malatyalı olduğunu varsayalım... İsmi de Adem Suntaoğlu olsun... Uğur Boral’ı kenara mahkum edebilir miydi, ne dersiniz?

1 EYLÜL’DEN ÖNCE

1 stoper; (Edu hariç) Önder ve Bilica ikilisine biraz daha zaman lazım. Ancak üç kulvarda yarışan bir Fenerbahçe’ye, sakatlıklar, formsuzluklar da düşünülerek iyi bir stopper alınmalı.
1 sağ bek; (Ali Bilgin’den ziyade), Gökhan Gönül’e gerçekten hem alternatif olabilecek hem de rekabet yaratabilecek bir oyuncu alınmalı.
1 santrafor; Fenerbahçe’de iki santrafor var, Semih ve Güiza. Semih sakat... Güiza’nın da sakatlandığını düşünecek olursak, Fenerbahçe’ye güçlü ve nitelikli bir santrafor alınmalı.

BJK&Kızılay

FORMALARININ sırtına bila bedel Türk Kızılay’ının reklamını alan Beşiktaş Başkanı ve yönetimini gönülden kutlamak gerek... Sosyal sorumluluğunun farkında olan bir kulübe yakışanı yaptılar... Formalarının sırtına reklam almamış diğer kulüplerimize de örnek olmalı...

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Önder – Alex - Cristian

 

X