ANKARA HABERLERİ

Lalegül Kavşağı’na Fuat Sezgin Anıtı

Gizem KAYACIK
25.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Ünlü İslam Bilimleri Tarihçisi, araştırmacı, yazar Prof. Dr. Fuat Sezgin için yapılan anıt açıldı.

Gizem KAYACIK

Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Lalegül Kavşağı’nda dünyaca ünlü İslam Bilimleri Tarihçisi, araştırmacı, yazar Prof. Dr. Fuat Sezgin için yaptırdığı anıtın açılışını gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Prof. Dr. Fuat Sezgin ve eşi Ursula Sezgin kesti.

Genç nesil tanıyacak
 

Başkan Gökçek açılış öncesi, “Fuat Sezgin Meydanı ve rölyefinin açılışında bizlere yol gösteren tüm hocalarımıza saygılar sunuyorum. Fuat Sezgin’e bizlere hediye etmiş olduğu eserleri için teşekkür ediyorum. Doğruyu ve güzeli anlatmak için çok çaba harcamış bir bilim insanıdır. Türkiye’de ve dünyada İslam kültürünü anlatmış biridir. Bu anıt burada oldukça genç nesil Fuat Sezgin’i tanıma fırsatı bulacaktır. Milletimize ve Ankara’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Prof. Dr Sezgin ise Büyükşehir Belediyesi’nin kendi adına yaptığı anıt için teşekkürlerini dile getirdi.

Gökçek yapı fuarını gezdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “25. Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı”nı gezdi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen fuarın, bilgi ve teknolojiyi alıcılar ile buluşturması açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Gökçek, “En yeni ürünlerin toplu olarak görücüye çıkması açısından da son derece gerekli bir organizasyon” dedi. Stantları tek tek gezen Gökçek, Başkent’in ihtiyaçlarına yönelik olarak ilgisini çeken ürünler hakkında da üreticilerden bilgi aldı, çok sayıda broşür ve örnek topladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Lalegül Kavşağı’na Fuat Sezgin Anıtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lalegül Kavşağı’na Fuat Sezgin Anıtı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı