MUĞLA HABERLERİ

Lale zamanı

DHA
30.03.2017 - 15:40Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın merkez ilçesi Menteşe'de, belediye tarafından kentin dört bir yanına bir ay önce dikilen, toplam 40 bin lale soğanı ve nergis çiçek açtı. Dikilen çiçekler ilçeyi rengarenk bir görüntüye kavuşturdu.
Menteşe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, İsmet İnönü, Özer Türk ve Düğerek Menderes Caddeleri, Menteşe Belediye Parkı, Uğur Mumcu Bulvarı, Menteşe Konutları Bölgesi ve Sağlık Sokak önüne bir ay önce toplamda 40 bin lale soğanı ve nergis dikildi. Refüjlere, parklara, yeşil alanlara meydanlara dikilen sarı, kırmızı ve beyaz lale soğanları çiçek açıp, görsel bir şölen sundu. Rengarenk açan çiçekler önünde Muğlalılar fotoğraf çektirip, selfie yaptı.
CHP'li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, laleler ile şehrin daha güzel bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Başkan Gümüş,"Her yıl şehrimizin yeşil alan, meydan ve refüjlerine diktiğimiz lale ve nergisler ile ilçemiz, daha güzel görünüyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini alan laleler ilçemizi ziyaret eden yerli-yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Baharın gelmesiyle belediye olarak kentimizin daha güzel görünmesi ve ilgi çekmesi adına çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Lale zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lale zamanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı