Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lale ve sülale devri yaşıyorlar

  Erdem SÜREK - Burak GEZEN / DHA
  31.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2011 - 00:40

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çanakkale ve Balıkesir mitinglerinde yandaşlarına servet kazandırdığını öne sürdüğü AK Parti’nin lale ve sülale devri yaşadığını söyledi.

  MHP bayraklarıyla donatılan Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingte Bahçeli, 9 yıldan bu yana iktidarda olan AK Parti’nin elinde her türlü imkan bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
  -  AKP’ye oy vermiş olan vatandaşlarımızın dikkatini çekmek istiyorum. AKP iktidar olduktan sonra partinin yöneticisi, bakanlar kurulu veya TBMM’deki milletvekillerinin yakınları ve işbirlikçi oldukları insanları göz önüne aldığınız vakit önemli bir refah artışına, servet sahibi olduklarına şahit olmaktayız. Bugün AKP lale ve sülale devrini yaşıyor.
  -  Yoksulluğun, işsizliğin, göçün ve asayişsizliğin olduğu bir Türkiye’de Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sokakları bırak, meydanları bırak, televizyonları bırak kendi evinden dışarı çıkmaması lazım gelen bir şahsiyettir. Bu kara kendisine yeter. Ama hala çıkmış ileri geri konuşuyor, argo üsluplarla siyasi üslubu yozlaştırıyor, vatandaşı azarlıyor.
  -  Kendisine birisi bir şey söylediği zaman sanki büyük bir korku ile gece gündüz huzursuz olan bir insanın paniği karşısında yanındaki korumalarda da bir panik başlıyor. Birisi ağzını açtığı an linç edilecek bir müdahale ile karşı karşıya kalıyor. Böyle bir ülke yönetimi olamaz. Bunun üçüncü dönemi olamaz. Sayın Erdoğan’ın ruhsal yapısı ve kimyası üçüncü dönem ülkeyi yönetmeye müsait değildir.
  -  Kendi lale ve sülale devirlerini devam ettirmek için yoksulluğu sömürüyorlar. Ne yolla? Paket uygulamasıyla. Yardımlardaki 1 fasulye ve pirinç tanesi dahi AKP’nin değildir. Bu tamamen milletimizin vergileriyle dağıtılıyor, sizin hakkınızdır. Kendinizi bugünkü iktidara oy vermek mecburiyetinde hissetmeyin. Bu paket sizindir, sizin hakkınızdır, helalinizdir. Alın paketi, vurun tokadı gitsin.
  -    MHP Lideri Bahçeli, partisinin Bursa mitinginde ise şunları söyledi: “Recep Tayyip Erdoğan zırvanın zirvesine gelmiştir. Güya önümüzdeki dönemlerde BDP ile MHP koalisyon kuracakmış. Bugüne kadar yapmış olduğu müzakereler, görüşmeler, işbirliğinden zor duruma düşmüş, şimdi her konuda olduğu gibi bunda da iftiraya başlıyor.

  Çanakkale hatırası

  MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi dinlemek için partililer Cumhuriyet Meydanı’nı doldurdu. Alanda, bozkurt tişörtlü genç kızlar, küçük çocuklarıyla gelen babalar dikkat çekti. Mitingin ardından Bahçeli’nin yanına gelen yaşlı bir vatandaş hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı