« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lakovic sisteme uymuyor

Galatasaray Medical Park coachu Ergin Ataman, yeni sezona ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lig TV’den Merve Toy’a konuşan Ataman, ”Lakovic yeni kadroya ve sisteme uymuyor. Daha doğrusu biz bu pozisyon için Domercant’ı seçtik. Lakovic’in 1 yıl daha sözleşmesi var. Menajeriyle konuyu görüştük. Kendisine teklifler var. Orta yolu bulacağız” dedi.

İşte Ataman’ın öne çıkan açıklamaları;

* Beşiktaş’ta  de sezon sonunda beklentiler karşılanmadı. Bende gurur duyduğum Türkiye’nin en büyük camiası Galatasaray’ a geldim.

* Erceg ile ilgilendik ama CSKA devreye girince vazgeçmek zorunda kaldık. Ondan daha iyi bir oyuncu olan Macvan ile anlaştık.

* Gordon’ u çok tutmak istedik ama Efes büyük bir teklif yaptı. Lucas hem Oktay hoca ile çalışmak hemde Avrupa Ligi’nde oynamak istedi.

* Lakovic geçen sene çok katkı veremedi. Benim sistemimde çok fazla verimli olamayacağını düşünüyorum. Domercant’ı tercih ettik.

* Shipp’ in sakatlığı konusunda endişelerimiz vardı. Hawkins’ i geçen seneki performansı, winner özelliği nedeniyle tercih ettik.

* Kaimakoglu ile anlaşmaya yakındık fakat Avrupa Ligi takımları devreye girince sabırla beklediğimiz Macvan ile anlaştık.

*  İstediğim bütün oyuncuları alma şansım oldu. Galatasaray yönetimine bu güvenden ve desteğinden dolayı çok teşekkür ederim.

* Oktay Mahmuti’ yi kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Çok iyi bir yerli ve genç oyuncu kadromuz var.

* Bu genç yerli kadronun üstüne İlkan, Engin, Cenk gibi eklemelerde oldu. Önümüzdeki 5-6 yıl milli takımın çekirdeğini oluşturacak bir kadro.

* Bu büyük kulüp yapımız ve vizyonumuzla kısa bir süre içinde Avrupa Ligi’nde daimi olacağımız düşünüyorum.

*  Galatasaray basketbol takımı katılacağı her kupada şampiyonluk hedefleyecektir.

* 2 yaşındaki oğlum bile 3 kupa diye baskı yapıyor. Bunu başarmış biri olarak yine yapacağıma inanıyorum.

* Fenerbahçe Ülker, yabancı hoca olarak en iyi 3 isimden birini aldı. Pianigiani’nin başarılı olacağını düşünüyorum.

* Türk hocalar şu anda Avrupa’da bir numara.


Bunları da Beğenebilirsiniz