Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lakers'ın yeni patronu Brown

NBA takımlarından Los Angeles Lakers, Phil Jackson'ın halefini buldu. Lakers'ı bundan böyle, Cleveland’ın eski koçu Mike Brown çalıştıracak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Los Angeles Lakers, NBA tarihinin en fazla şampiyonluk kazanan koçu Phil Jackson'ın emekliye ayrılmasının ardından yeni bir antrenör arayışına girmişti.

Bu süreçte adı en fazla öne çıkan isim, Jackson'ın üçgen hücum felsefesini çok iyi bilen yardımcı antrenör Brian Shaw'dı. Ancak Lakers yönetimi, tercihini eCleveland Cavaliers’ın eski koçu Mike Brown'dan yana kullandı.

Takımın sahibi Jerry Buss katıldığı bir radyo programında, Brown'ı savunma kimliği nedeniyle ön plana çıkardıklarını ifade etmişti. Çok zor bir oyun sistemi olarak bilinen üçgen hücuma da fazlasıyla bağlı olmalarından yakınan Buss, "Artık sadece üçgen hücum oynamak istemiyoruz" sözleriyle gelecek sezondan itibaren takım oyununda önemli değişiklikler yaşanacağı sinyalleri vermişti.

Buss, açıkça Shaw'u destekleyen takımın yıldızı Kobe Bryant'a da, "Bu takımda kararlı oyuncular vermiyor" diye seslenmişti. 41 yaşındaki Mike Brown, geçen yıl görevinden ayrılmadan önce 5 sezon boyunca Cleveland Cavaliers'ı çalıştırmıştı.

Brown yönetimindeki Cleveland, bu 5 sezonun tamamında en azından konferans yarı finaline yükselmiş, 2007 yılında ise finalde San Antonio Spurs'e kaybetmişti. Brown, takımı geçen sezonu ligin en iyi derecesiyle bitirmesine karşın doğu yarı finalinde Boston'a elenince görevinden alınmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz