Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Laiklik ve Bütünlük İçin Güç Yüreğimizde

  Hürriyet Haber
  31 Ağustos 2006 - 09:54Son Güncelleme : 31 Ağustos 2006 - 09:54

  Kara Harp Okulu´ndan (KHO) mezun olan 157. dönem teğmenler, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer´in de katıldığı törende diplomalarını aldı, kılıç kuşandı.

  Kara Harp Okulu Dönem Birincisi Teğmen Uğur Uğurbaş törendeki konuşmasında, laikliğin ve ülke bütünlüğünün korunması için yeterli gücün yüreklerinde bulunduğunu söyledi.

  Kara Harp Okulu Tümgeneral Tevfik Özkılıç, törendeki konuşmasında, Türkiye´nin bulunduğu bölgenin jeostratejik ve jeopolitik konumu ile bunu bağlı gelişmelere paralel olarak, gelecek için daha da hazırlıklı olmak gerektiğini kaydetti. Kara Harp Okulu dönem birincisi Tank Teğmen Uğur Uğurbaş da yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

  “TSK´nın en genç mensubu bizler, gerektiğinde vatan uğruna canlarımızı feda etmek için yetiştirildik. Laik ve demokratik cumhuriyetimizi içten ve dıştan gelebilecek her türlü tehdidi göğüsleyebilecek güç daima yüreklerimizde ve bileklerimizde olacaktır. Özellikle ulusal bütünlüğümüzü parçalayacak her türlü girişimin önünde dimdik durmaya devam edeceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı