Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lahm'dan şaşırtan tahmin

Bayern Münih ve Alman milli takımının Kaptanı Philipp Lahm, bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayı olarak Dortmund’u gösterdi.

Ali VARLI / BERLİN - ALMANYA
SON GÜNCELLEME

ALMANYA futbolunun en çok şampiyon olan takımı B. Münih’in kaptanına göre son iki yılın lig şampiyonu Dortmund, bu yıl da şampiyonluğa en yakın takım. B. Münih ve Alman milli takımının Kaptanı 28 yaşındaki Philipp Lahm "Dortmund son iki yılın şampiyonu. Taktik olarak geçen yıl ne kadar güçlü olduklarını gösterdiler. Bana göre son iki yıldır şampiyon olan bir takım bu yılın da şampiyonluğun en güçlü adayıdır" dedi.

Sıkıntılı sezon

Şampiyonlar Ligi, Almanya Lig Şampiyonluğu ve Federasyon Kupa finalini kaybetmenin kendileri açısından çok büyük sıkıntı yarattığını kaydeden Lahm, kendilerinin de şampiyonlukta iddialı olduğunu belirterek "B. Münih güçlü bir takım. Biz her zaman en kötü ihtimalle ikinci oluruz" dedi. Lahm, şampiyonluk adayları arasında Schalkeye de şans verdi. Öte yandan B. Münih Başkanı Uli Hoeness ise golcü Gomez’i eleştirerek "Gomez iyi bir oyuncu. Ama çok iyi değil. Daha fazla kendisini geliştirmeli" dedi. Başkan Hoeness, Leverkusen’in ve Alman milli takımının orta saha oyuncusu Lars Bender’in transferi ile ilgili ise "Lars Bender bizim ilgimizin olduğu bir oyuncu. Leverkusen onunla ilgili bir sinyal verirse harekete geçeriz. Ama bildiğim kadarı ile Leverkusen onu bırakmak istemiyor. Biz de bu durumda kulübü rahatsız etmek istemiyoruz" diyerek transfere bakışını ortaya koydu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler