« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Laf değil icraat devri

Galatasaray'ın yeni hocası Hamza Hamzaoğlu, takımdaşlık ruhunu futbolculara aşılamak için dün baklavasına maç yaptırdı. Yenilen takıma da “Baklavaları getirmeyi unutmayın” diye takıldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

FLORYA’da Hamza Hamzaoğlu rüzgarı ilk günden esmeye başladı. İmza töreninde “Önce futbolcularımı mutlu etmeliyim” diyen genç teknik adam, Cesare Prandelli döneminde futbolcuların en mutsuz olduğu ve serzenişte bulunduğu uygulama olan uzun toplantılar, rakipler hakkındaki analizler, topsuz ve fiziksel çalışmaları ortadan kaldırdı. Yani artık Galatasaray’da topsuz fizik-taktik çalışmalar gitti yerine ‘toplu antrenmanlar’ geldi. Oyuncularıyla konuşan Hamzaoğlu “Bizim bütün işimiz bundan sonra topla olacak. Bütün çalışmalarımız da topla olacak” dedi.

‘ŞAMPİYONLUK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ’

FAZLA konuşmayı sevmediğini belirten tecrübeli futbol adamı “Bugün biz ve G.Saray için yepyeni bir başlangıç. Teklif aldığım an bir saniye bile düşünmeden bu teklifi kabul ettim. Ve bir hayalimi gerçekleştirdim. Bundan sonra bir bütün olarak şampiyonluk ve hedef için her şeyi yapacağız” diye konuştu.
Başarılı çalıştırıcının toplu antrenman müjdesine paralel olarak attığı ikinci adım ise ‘Baklavasına maç’ dönemi oldu. G.Saray Hocası, futbolculara yeniden takımdaşlık ruhunu aşılamak için bu yolu seçerken dün de idmanda ‘baklavasına’ maç yaptırdı. Genç teknik adam maç bitimi de kaybeden takıma “Yarın (bugün) antrenmana gelirken baklava getirmeyi unutmayın” diye takıldı.

HAMZAOĞLU JESTLE BAŞLADI

HAMZA Hamzaoğlu, idman bittiğinde tüm yardımcıları ile konuşup antrenmanın nasıl geçtiği hakkında hepsinden görüş aldı ve onları dikkatle dinledi. Başarılı hoca ayrıca Sinan, Birhan ve Umut Gündoğan’ı idmana aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz