« Hürriyet.com.tr

Lady Gaga'nın müdavimi olduğu otel geliyor

Rezidor Oteller Grubu, en genç, konsept ve lüks otelleri Hotel Missoni'yi 2013'te Belek'te açıyor. Dünyada yalnızca iki şehirde bulunan Hotel Missoni'ler renkli zigzaglarıyla meşhur İtalyan moda markası Missoni'nin kreatif drektörü Rosita Missoni tarafından tasarlanıyor. Otelin en sadık müşterisi Lady Gaga

Cahit AKYOL/ Zeynep BİLGEHAN aplus@hurriyet.com.tr
X

Belçika merkezli Rezidor Oteller Grubu, Radisson Blu ve Park Inn gibi konsept otelleri bünyesinde bulunduruyor. Hotel Missoni ise grubun en yeni ve özel oteli. Tüm oteller, ikonik İtalyan modaevi Missoni'nin hem kurucusu hem de kreatif direktörü Rosita Missoni tarafından bizzat tasarlanıyor. Missoni, eklektik tasarımlarında doğadan, modern Avrupa ressamlarından ve İtalyan fütüristlerinden ilham alıyor.

Zaten dekorasyona hakim turuncu, yeşil, pembe, turkuvaz ve mor renklerden, Missoni giyinmiş bir otelde olduğunuzu hemen hissediyorsunuz. Yalnızca şehir merkezlerinde veya gelecek vaat eden tatil yörelerinde açılan, cesur ve şık hayat tarzını yansıtan otel zincirinin ilk şubesi Haziran 2009'da Edinburgh, İskoçya'da açılmıştı. Onu Kuveyt'teki otel izledi. Umman, Brezilya, Mauritius ve Katar'da inşaatlar devam ediyor. Belek'de açılacak otel, zincirin yedinci şubesi olacak. Hotel Missoni'nin Belek'deki arsa sahibi Bekay Property Partners.

GOLF ALANINI İSVEÇLİ ŞAMPİYON TASARLIYOR

Otel, Belek'in beş kilometre doğusunda zeytinliklere, meyve bahçeleri ve denize bakan bir tepeye kurulacak. Golf ve sağlık hizmetleriyle iddialı olacak. İçinde villalar, şehir kulübü, spor kulübü ve butik dükkanların da yer aldığı üst düzey, çok fonksiyonlu bir yaşam merkezinin parçası olarak inşa edilecek. Otelin hemen yanında İsveçli golf şampiyonu Annika Sörenstam tarafından tasarlanmış 18 delikli bir golf sahası yapılacak. 138 odasının 28'i, büyüklüğü 200-900 metrekare arasında değişen lüks villalardan oluşacak. Bir balo salonu ve toplantı odasıyla beraber iki restoran hizmet verecek. Restoranlardan biri yine İtalyan marka imzalı 'Cucina Missoni - Missoni Mutfağı' olacak. Golf sonrasında misafirlerin rahatlaması için bin 100 metrekare alana yayılmış, içinde iki yüzme havuzu, Türk hamamları, fitness merkezi ve çocuk kulübünün bulunduğu bir SPA ve rahatlama alanı olacak.

2013'te ilk misafirlerini ağırlamaya başlayacak otelin oda fiyatlarının ne olacağı henüz belli değil. Edinburgh'daki şubede özel bir her şey dahil sistemi uygulanıyor. Oda fiyatları 210 Sterlin'den (591 lira) başlıyor. Bu arada Edinburgh'daki şubenin müdavimleri arasında Lady Gaga'nın olduğunu da belirtelim...

Parmak izinizi takın

Nişantaşı’ndaki Karun kuyumculuk, müşterilerinin parmak izlerini alarak bu izleri kolye, kol düğmesi ve yüzük üzerine işliyor. İşlem şöyle yapılıyor: Kişilerin parmak uçları özel bir mum üzerine bastırılıyor. Bu mum sekiz saat süreyle kurumaya bırakılıyor. Daha sonra mumların dökümleri alınıyor. Bu dökümlerden altın, gümüş veya titanyum takılar üretiliyor. Dileyenlerin parmak izlerini belirleyen çizgilerin üzerine safir veya pırlantalar monte ediliyor. Firma bu yöntemle yapılan takıları bir günde teslim edebiliyor. Kolye uçları, kol düğmeleri anahtarlık veya küpelerin fiyatları 300 liradan başlayıp kullanılan maden ya da taşın değerine göre 10 bin liraya kadar çıkıyor.

 

Kaynak: Cahit AKYOL/ Zeynep BİLGEHAN aplus@hurriyet.com.tr

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en tehlikeli havaalanları
YazYaz
Batı Karadeniz'in incisi, Türkiye'nin turizm cenneti oluyor!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hong Kong'un ilginç kapsül evleri
YazYaz
Mavi cennet Kaş’a yolculuk
GezginGezgin
Dünya barışı için yollara düşen gezgin
GezginGezgin
Amerikan okul otobüsünü tekerlekli hostel yaptılar, dünyayı geziyorlar!