Gündem Haberleri

GÜNDEM

  La Scala geliyor

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.07.2001 - 00:01


  İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, yaz festivallerini yılın en önemli konseriyle biterecek. La Scala Filarmoni Orkestrası ve La Scala Filarmoni Derneği Korosu, Riccardo Muti'nin şefliğinde, 24 Temmuzda Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir konser verecek.

  Barbara Frittoli (soprano) ve Ferrucio Furlanetto'nun (bas) solist olarak yer alacakları ve bütünüyle Verdi'nin eserlerinin seslendirileceği konserde, Nabucco, La Forza del Destino operasından bölümler ve Dört Kutsal Parça'dan ‘‘Stabat Mater’’ ile ‘‘Te Deum’’ seslendirilecek.

  La Scala Filarmoni Orkestrası, 1982'de Milano'daki La Scala Operası bünyesinde senfonik repertuvarı genişletmek amacıyla kuruldu. 1987'den itibaren birinci şef olan Riccardo Muti, kültürel ve müzikal kararlılığı ve titizliğiyle orkestranın yükselişinde önemli bir rol oynadı.

  Lütfi Kırdar'daki konserde, koro şefi Gökçen Koray yönetimindeki TRT İstanbul Gençlik Korosu'ndan 40 kişilik bir grup da, La Scala Filarmoni Derneği Korosu'yla birlikte söyleyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı