« Hürriyet.com.tr
MENÜ

La Nazione, "Terim, gelecek 2 ayda"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Floransa’nın yerel gazetelerinden La Nazione, "Terim, gelecek 2 ayda" başlığı ile verdiği haberde, mor menekşelerin gelecek sezon Fatih Terim ile devam edip etmeyeceğinin sezon ortasında belli olacağını ileri sürdü.

Haberde, Terim’in, Fiorentina'da kalmak için yönetimin transfer yapmasını ve geleceğe yönelik ortak projeler hazırlanmasını istediği ifade edilirken, başkan Gori’nin de Türk teknik adamdan 31 Ocak’a dek olan sürede galibiyetler beklediği ifade edildi.

La Gazzetta dello Sport Gazetesi de, Gori’nin sezon sonunda kulübü satma veya kalıp gelecek için projeleri uygulamaya karar vereceği ileri sürüldü. Haberde, "Kulüp çevrelerinde, Gori’ye AC Fiorentina’yı satması için 300 milyar İtalyan lireti önerildiği ama Gori’nin bunu reddettiği söyleniyor. Hiç olmazsa şimdilik. Gori’nin, Floransa kentinin güvenini yeniden kazanmak veya bırakıp gitmesi için 1 yılı var“ denildi.

Terim için Ocak ayında karar verileceğinin de belirtildiği haberde, "Terim, Noel tatilinde Cecchi Gori ile karşılaşacak ve gelecek konuşulacak. Galatasaray’ın eski teknik direktörü, İtalyan futbolunda kalabilir. AC Milan varsayımı halen geçerliliğini koruyor. Ocak ayı başında herşey çok açık olacak. Eğer, Terim’in yolu AC Fiorentina’dan ayrılmak zorunda olursa, yerine Renzo Ulivieri şimdiden hazır“ denildi.

POPÇU PELU: "SEN BÜYÜKSÜN"
Öte yandan, İtalya’nın ünlü pop sanatçılarından Piero Pelu, Floransa’da, dün AC Fiorentina Kulübü’nün organize ettiği konser sırasında, Fatih Terim’e sarılarak, "Sen büyüksün. Doğru bir görüşe sahipsin ve takımı iyi oynatıyorsun. Biz Fiorentinalılar, asla çok fazla şey istemiyoruz ama iyi futbol görmek istiyoruz. Taraftarlar, bu Fiorentina’yı izlemekten zevk alıyor. Ve eğer sonuçlar da gelmeye başlarsa, çok daha fazla kazanacağız“ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz