SİVAS HABERLERİ

KYK Yurdunda 'Zoru başaranlar' söyleşisi

DHA
31.03.2017 - 14:34Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, Kredi ve Yurtlar Kurumu Sancaktar Kız Yurdu'nu ziyaret edip 'Zoru Başaranlar' adlı söyleşiye katıldı ve öğrencilerle sohbet etti.

Söyleşi Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Erdoğan Tunç'un açış konuşmasıyla başladı. Tunç, "Sayın Rektörümüzle ilçelerimizdeki Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurtlarını ziyaret ettik. Maksadımız ortak paydaşımız olan öğrencilerimize en güzel hizmeti verebilmek. Problem varsa mahallinde çözmek. Çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamak. Bugün de sizleri ziyaret ediyoruz. Sayın Rektörümüz öğrencilerimizle bir araya gelecek. Hasbihal edeceğiz, dertleşeceğiz. Muhatap olduğunuz iki kesimle berabersiniz. Gündüz eğitim gördüğünüz Üniversitemizin yöneticileri, akşam da barınma, sosyal etkinliklerde bulunduğunuz Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun temsilcileriyle berabersiniz. İstediğinizi sorabilir, sıkıntılarınızı anlatabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Yıldız, üniversitenin amacının ilme ve bilime katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, "Köklü bir üniversiteyiz ve biz şunu diyoruz; üniversitemiz her ne kadar 1974 yılında kurulmuş olsa da Sivas tarih boyunca eğitim merkezi olmuştur. Üniversitenin kuruluşunu Selçukludan itibaren ele alıyoruz. Çünkü Selçuklu döneminden ayakta olan dört tane medresemiz var ve çok sayıda öğrenci yetişmiş, çok değerli hocalar ders vermiştir. Sivas bu açıdan kültür merkezidir. Bilim ve ilim merkezidir ve bu, bizim için avantajdır" dedi.

Söyleşinin monolog değil de diyalog şeklinde olmasını istediğini söyleyen Prof. Dr. Alim Yıldız, öğrencilerin sorularını cevapladı.

Söyleşi sonunda Prof. Dr. Alim Yıldız, "Önemli olan, sizin rahat olmanız. İyi bir eğitim almanız bizim için önemli. 'Cumhuriyet Üniversitesi'nden mezun oldum' cümlesini gönül rahatlığıyla söylemeniz bizim için önemli. Ekibimizle bunun mücadelesini veriyoruz. Her türlü sorun ve sıkıntınızda önce bölüm başkanlıklarına daha sonra dekanlıklara ve müdürlüklere gidiniz, çözülmezse Rektörlüğe bekliyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden KYK Yurdunda 'Zoru başaranlar' söyleşisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KYK Yurdunda 'Zoru başaranlar' söyleşisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı