Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kwang-Rae: 90 dakika boyunca oyunu kontrol ettik

Güney Kore Teknik Direktörü Cho Kwang-Rae Türkiye gibi güçlü bir takım karşısında pes etmeyen bir anlayışla oynadıklarını ve 90 dakika boyunca maçı kontrol ettiklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cho Kwang Rae, iki oyuncunun takımdan ayrılması, iki oyuncunun da sakatlığının kendilerini maç öncesi endişeye sevk ettiğini belirterek, “Rakibimiz güçlü bir ekipti. Türkiye gibi güçlü bir ekibin karşısında pes etmedik, 90 dakika boyunca oyunu kontrol ettik. İlk defa forma giyen arkadaşlarımız bu maçta vardı. Onları tebrik ediyorum. İlerisi için ümit verici oynadık” diye konuştu.

Karşılaşmanın fazla aşırı sert olduğunu düşünmediğini ifade eden Cho Kwang Rae, “Belki oyunun çözülmemesi, gol gelmemesi oyuncular üzerinde stres ve gerginlik oluşturmuş olabilir. İyi bir maç olduğunu düşünüyorum” dedi..

Cho Kwang Rae, bir gazetecinin maç sonunda tüm oyuncular takım halinde tribünlere giderek, saygıyla eğildiler. Bu planlı bir şey miydi? yönündeki sorusu üzerine, “Maçtan önce herhangi bir düşüncemiz olmamıştı. Tabi oyuncular Türkiye'ye karşı sevgi besliyorlar. Türkiye'nin Güney Kore'de iyi bir imajı var. Dolayısıyla oyuncular tribünlere giderek onlara sevgilerini gösterdiler” yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler