« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kvitova'nın kupasını Tamer Taşpınar verdi

TEB BNP Paribas WTA Championships dünya kadınlar tenis şampiyonasında tekler final maçının ardından ödül töreni yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Törende, teklerde şampiyon olan Çek Petra Kvitova'ya kupasını Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar verdi. İkinci olan Belaruslu Victoria Azarenka ise ödülünü Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) Başkanı Varol Civil'in elinden aldı. Bu arada, tekler final maçının ardından tribündeki seyirciler ayağa kalkarak, şampiyon olan Kvitova'yı alkışladı. Kvitova, maçın ardından büyük sevinç yaşadı.

Çiftler de ödüllerini aldı

Şampiyonada çiftlerde şampiyon olan Liezel Huber-Lisa Raymond (ABD) ikilisi, tekler finalinin ardından düzenlenen törende, ödüllerini aldı. ABD'li çifte, kupalarını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç verdi. Finalde kaybeden Kveta Peschke (Çek)-Katarina Srebotnik (Slovenya) ekibine ise ödüllerini Uluslararası Tenis Federasyonu Başkanı Francesco Ricci Bitti takdim etti. Törende WTA Başkanı Stacey Allaster, Ayda Uluç'a bir plaket verirken, Uluç da Allaster'a bir vazo takdim etti. Törende konuşan Allaster, İstanbul'da harika bir seyirci olduğunu, oyuncuların gelecek yıl burada olmayı heyecanla bekleyeceklerini söyledi. Öte yandan, Beşiktaş Milangazlı milli basketbolcu Semih Erden de tekler finalini izledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz