VAN HABERLERİ

Kuzuların bahar buluşması

DHA
27.03.2017 - 11:25Son Güncelleme :
DHA

Murat ÇAĞLAR- Orhan AŞAN / VAN, (DHA) - VAN'da baharla birlikte dünyaya gelen kuzuların anneleriyle buluşmaları, izleyenlere büyük keyif yaşatıyor.
Bahar aylarıyla birlikte yaylalarda beslenmeye başlayan koyunlar gebeliğin ardından kuzularını doğurmaya başladı. Yeni dünyaya gözlerini açan kuzular süt veriminin artırılması nedeniyle annelerinden ayrı tutuluyor. Ayrı ahırlarda kalan kuzular, anneleri ile günde 2 defa buluşturuluyor. Buluşma sahnesinde yüzlerce koyunun arasında annesini bulun kuzuların kavuşma anı ise izleyenlere hem duygusal hem de keyifli anlar yaşatıyor.
Yeni kuzuların kendilerine büyük mutluluk yaşattığını belirten besici Abdulhadi Kıyak şöyle dedi:
"Koyunların kendi kuzusunu tanıması içgüdüsel. Onu kokusundan anlar. Kuzular sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa anneleri ile buluşuyor. Bu hem kuzuların, hem de koyunların sağlığı için önemli. Kuzuların biraz daha büyümesiyle birlikte yaylalara çıkacağız."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Kuzuların bahar buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuzuların bahar buluşması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı