Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuzey Kıbrıs’ta eylem zirvesi

  Hürriyet Haber
  07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.02.2011 - 01:21

  KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin liderleri KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında dün toplantı yaptı.

  KKTC’deki 5 siyasi partinin genel başkanlarının katıldığı toplantıda iç ve dış konuların yanında sendika mitinginde açılan pankartlar da gündeme geldi.
  Meydanda açılmadı
  Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği pankartlar üzerinde Sayın Cumhurbaşkanı da durdu, biz de durduk. Ancak pankartların meydanda açılmadığı, mitingler bittikten, özellikle mikrofon olayı ortadan kalktıktan sonra çok dar çerçeveli bazı kişilerin bu pankartları açma cesareti gösterdiği ortaya çıkmıştır.
  Aynı görüşteyiz
  Tabii ki Erdoğan’ın gösterdiği tavır, tabii ki bu tavra duyarlı olmamak mümkün değil. Ancak bu pankartları Kıbrıs Türkü’ne şamil tutmamak lazım. Kıbrıs Türkü anavatanına bağlı ve bu konularda anavatanıyla her zaman işbirliği içerisinde ve biz de hükümet olarak aynı görüş ve düşünce içerisindeyiz. Ve Türkiye’yle aramızda diyalog içerisinde ve işbirliği içerisindeyiz. Toplantıda hiç kimse tasvip etmemiştir, hiçbir lider de bu hareketleri tasvip etmemiştir. Özellikle mitingi destekleyen parti başkanları toplantı ve miting süresince bu pankartların açılmadığını ve bunlara müsaade etmediklerini ifade etmişlerdir. Kısa bir süre dahi açılsa bunlar açılmıştır, tabiî ki hoş değildir. Dolayısıyla partilerimiz de bu konuyu tasvip etmediklerini ortaya koymuşlardır. Bu gibi eylemlerde daha dikkatli olunmasını, siyasal partilerin taraf olduğu veya katıldığı eylemlerde bu pankartların açılmaması, izin verilmemesi gerektiği üzerinde durduk. ”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı