Gündem Haberleri

  Kuzey Irak'taki operasyon sürüyor

  Uğur ERGAN/ANKARA
  25.07.2015 - 11:44 | Son Güncelleme:

  DÜN gece Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine yönelik başlayan operasyon sürüyor. Suriye içindeki IŞİD hedefleri de topçu ateşi altında tutuluyor.

  Türkiye, Suriye’de açılan ateşle Astsubay Yalçın Nane’nin şehit olması üzerine ilk kez doğrudan IŞİD’i hedef alarak önceki gece hava operasyonu düzenledi, Suriye’deki üç IŞİD noktası vuruldu, 35 IŞİD’linin öldüğü iddiası var. Operasyonun yankıları sürerken dün gece ikinci harekât düzenlendi.

  PKK NOKTALARI HEDEF ALINDI

  Yine Diyarbakır’daki Pars Filosu’nun görev aldığı operasyonda bu kez Kuzey Irak’taki PKK noktaları hedef alındı. Kuzey Irak’taki Kandil, Zap, Metina, Basyan ve Avaşin kampları jetlerle vuruldu.

  IŞİD BİR KEZ DAHA VURULDU

  İncirlik’ten kalkan uçakların da Suriye’de IŞİD’i bir kez daha vurduğu iddia edildi ancak Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre; Suriye’de belirlenen 3 DAEŞ hedefi topçu atışıyla vuruldu. Akşam saatlerinde yapılan harekatı, TSK'nın milli imkan ve kabiliyetleriyle gerçekleştirdiği öğrenildi.

  TOPÇU ATEŞİ

  Dün gece PKK yönelik başlatılan operasyon devam ederken, Suriye içindeki IŞİD hereflerinin de topçu ateşi altında tutulduğu öğrenildi.

  Kuzey Iraktaki operasyon sürüyor

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı