Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuzey Irak’ta 19 PKK’lı etkisiz

  Hürriyet Haber
  28 Mayıs 2010 - 01:17Son Güncelleme : 28 Mayıs 2010 - 01:17

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına yönelik yaptığı hava operasyonunda PKK ağır darbe alıyor. Savaş uçakları Hakurk, Zap ve Kandil’deki terör kamplarındaki 50’den fazla hedefi imha etti. Aralarında PKK’nın kamp sorumlularından Adnan kod adlı Ekrem Alınbay (33), Nudem kod adlı Sinem Bekir (24), Andok kod adlı Savaş Örtas (22) ve Neval kod adlı Jiyan Mığcı’nın (20) da bulunduğu 19 terörist etkisiz hale getirildi.

  Tunceli’de 4 PKK’lı ölü

  Tunceli’de teröristlere yönelik başlatılan operasyon kapsamında, önceki gece 4 terörist öldürüldü. Tunceli’de son üç gündür devam eden operasyonlar Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçeleri kırsalında yoğunlaştı. Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’nde ise arazi arama- tarama çalışması yapan güvenlik güçleri, 1 terörist cesedi buldu. Cesedin yanında silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Mardin’in Midyat-Nusaybin ilçeleri arasındaki dağlık kesimde de dün sabah bir terörist yakalandı.

  Teröristlerle sıcak temas

  Bingöl sınırındaki Dokuzkaya ve Bezik ormanlarında teröristlerle sıcak temas sağlandı, şiddetli çatışmalar yaşandı. Hakkâri’nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi’nde askerin PKK’lılara karşı başlattığı operasyonlar devam ederken, sınır bölgelerindeki birliklere takviye asker ve mühimmat sevkıyatı yapıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı