Gündem Haberleri

  Kuzey Irak sınırında operasyon

  Fahrettin GÖK - Serdar KARA / ÇUKURCA- Hakkari, (DHA)
  01.05.2008 - 13:33 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde bir grup PKK'lı teröristin eylem yapmak için Kuzey Irak'tan sızarak Çukurca ilçesi ile Köprülü Sınır Jandarma Taburu'na 10 kilometre mesafede bulunan Şorti bölgesine geldiği bilgisi üzerine Mehmetçik operasyon başlattı. Bölgeye sevkedilen askerlerin operasyona gidişleri kameralarla kaydedilirken, sınıra da 60 kilometre menzili bulunan obüs topları konuşlandırıldı.

  Sınırda askeri hareketlilik işte o fotoğraflar...

   

  PKK'lı teröristlere karşı Mehmetçik sınırda operasyonlarını sürdürüyor. Dün gece bir grup PKK'lı teröristin Kuzey Irak'tan sızarak eylem yapmak için Köprülü Sınır Jandarma Taburu'na 10 kilometre uzaklıktaki Şorti bölgesine geldiği öğrenildi. Bunun üzerine operasyon başlatan Mehmetçik, 200 özel harekat komandosu ile bölgeye intikal etti. Mehmetçikler sarp kayalıklardan tırmanarak, PKK'lı teröristlerin izini sürmeye başlarken, komutanlar da görüntü alan gazetecilerin can güvenliği açısından bölgeden uzaklaşmalarını istedi. Dün gece saat 23.00'da başlayan operasyon halen sürüyor.

   

  SINIRA PALETLİ OBÜSLER KONUŞLANDIRILDI

   

  Bu arada sınıra sabahın erken saatlerinden itibaren asker ve mühimmat sevkiyatı gerçekleştirildi. 20 araçtan oluşan askeri konvoy sabah Hakantepe, Işıklı ve Çayırlı bölgelerine gittiği gözlendi. Konvoy içinde 4 adet 60 kilometre menzilli paletli obüs toplarının bulunması dikkat çekti. Konvoy ilçe merkezinden geçerek sınıra giderken, bombalı saldırılara karşı jammerler de koruma yaptı.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı