İZMİR HABERLERİ

Kuzey Avrupa vücut şekillendirme, Araplar saç ekimine geliyor

DHA
27.04.2017 - 10:56Son Güncelleme :
DHA

ESTETİK Cerrah Op. Dr. Ali Üçkan, Türkiye’ye sağlık turizmi kapsamında estetik yaptırmak amacıyla gelen kişilerin ülke profillerini anlattı. Arapların saç ekimine, Kuzey Avrupa’nın vücut şekillendirme operasyonlarına, İngiliz erkeklerin ise karın kası ameliyatlarına geldiğini söyledi.

İzmir’de görev yapan Estetik Cerrah Op.Dr. Ali Üçkan, Türkiye’deki tıbbi girişimlerin Avrupa standartlarında olmasının ve sağlık turizmi kapsamında uygulanan ücretlerin ise uygun görülmesinin ülkemizin tercih edilmesinde etkili olduğunu söyledi. Türkiye’ye estetik operasyonlar anlamında rakip konumundaki Dominik Cumhuriyeti’nin Avrupa’ya uzak olması nedeniyle rekabet şansının bulunmadığını belirten Dr. Üçkan, “Sağlık turizmi deyince sadece çok ileri evre kanser olması ileri evre sağlık sorunu olmasına gerek yok.  Kişi turistik amaçlı geliyorsa ve geldiği zaman tıbbi bir müdahale geçiriyorsa sağlık turizmi diyebiliriz. Eğer turist estetik  ve güzellik amacıyla geliyorsa stres katsayı da düşük oluyor" dedi.

İNGİLİZ ERKEKLER KARIN KASI İÇİN GELİYOR

Farklı ülkelerde yaşayan kişilerin sağlık turizminde Türkiye’yi tercih etmelerinin farklı nedenleri olduğunu ifade eden Dr. Üçkan, şunları söyledi:

“Örneğin Türkiye’ye Arap ülkelerinden saç ekimi için çok sayıda turist geliyor. Avrupa ülkelerinde yaşayanlar ise ülkemize burun, vücut şekillendirme amaçlı geliyorlar. Vücut şekillendirme için daha çok Kuzey Avrupa, İngiltere, Norveç, İsveç, Fransa,  Almanya gibi ülkelerden geliyorlar. Çinliler de var daha çok vücut şekillendirme istiyor. İngiltere’deki erkekler ise vücut şekillendirme operasyonları kapsamında yapılan karın kası oluşturma ameliyatları için geliyor. Dünyada estetik operasyonlar içerisinde popo estetiği de arttı. Estetik deyince standart bir şey olmuyor. Zamana ve mekana talepler değişebiliyor. Şu an dünyada trend daha çok vücut kıvrımlarının belirgin olması ve iddialı olması yönünde. Biz biraz daha geriden takip ediyoruz dünyayı. Amerika’da başlayan popo estetiği Türkiye’de yayılacak gibi gözüküyor."

İSTANBUL’UN TURİSTLERİ İZMİR VE ANTALYA’YA YÖNELİYOR

İstanbul’un Türkiye’nin en turistik şehri olduğunu, imkânlarının ve tanınmışlığının bu yüzden daha fazla olduğunu ifade eden Üçkan, “İstanbul’da hastane, doktor ve hemşire sayısı diğer illere oranla fazla. Sağlık turizminde İstanbul’dan sonra Antalya ve İzmir geliyor. Ancak İstanbul’a sağlık turizmi kapsamında gelen turist sayısında azalma olduğunu düşünüyorum. Çünkü İstanbul’un kalabalık olması,  turistleri çok daha sakin iller olan İzmir ve Antalya’ya yönlenmelerine yol açıyor. İzmir’i Kuzey Avrupa, İngiltere ve diğer ülkeler. Almanya, Rusya gibi ülkeler Antalya tarafını biliyor. Tabi hava ulaşımında yurt dışından direkt uçuşların artması da bu iki ili cazip hale getirdi" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF   

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kuzey Avrupa vücut şekillendirme, Araplar saç ekimine geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuzey Avrupa vücut şekillendirme, Araplar saç ekimine geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı