Gündem Haberleri

  Kuyumcunun borç intiharı

  Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
  07.08.2009 - 14:05 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Alanya İlçesi'nde borç bunalımına giren kuyumcu 37 yaşındaki Yusuf Orcun, ruhsatlı tabancasıyla kalbine ateş ederek yaşamına son verdi. Ekonomik sıkıntı çektiğine yönelik bir not bırakan Orcun'un, ölmeden önce Ahmet Kaya'nın ‘Kafama Sıkar Giderim’ şarkısını dinlediği ortaya çıktı.

  Alanya'da kuyumculuk yapan Yusuf Orcun, kendisine ait otomobille Nevzat Bulut Özel Ağaçlandırma Ormanı yanına geldi. Burada telefonla aradığı eşi ve 6 yaşındaki oğlu ile konuşan Orcun, ‘Çektiğim ekonomik sıkıntı yüzünden intihar ediyorum. Bu kararı tek başıma aldım’ yazılı bir not da bıraktıktan sonra ruhsatlı tabancasıyla kalbine ateşledi.

  Eşinin ihbarıyla olay yerine giden Alanya Merkez Jandarma Karakolu ekipleri, Orcun'un cesedini buldu. Yapılan incelemede, Orcun'un ölmeden önce otomobilinin teybinde Ahmet Kaya'nın ‘Kafama Sıkar Giderim’ adlı şarkısını dinlediği ortaya çıktı.

  Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde ceset otomobilden çıkartılarak Alanya Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile Alanya Belediye Mezarlığı morguna götürüldü. Otopside Orcun'un intihar ettiği kesinlik kazandı.

  Yapılan araştırmada, Orcun'un mal borcundan dolayı bir tefeciden aylık yüzde 8 faizle 50 bin TL borç aldığı, zamanında ödeyemediği senetlerden dolayı faiziyle birlikte 100 bin TL ödeme yaptığı ileri sürüldü. Ancak tefecinin para istemeye devam ettiği, Orcun'un borçtan kurtulabilmek için bir süre önce bazı kuyumculardan aldığı altınları değerinin altında sattığı ileri sürüldü.

  Orcun'a faizle borç para verdiği ileri sürülen H.O. ile eşi F.O. ve kızı S.O. ise olayla ilgili olarak gözaltına alındı. Orcun'un cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Adana’ya götürülecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı