Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuyumcu soygunu sahte çıktı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  04 Şubat 2011 - 14:33Son Güncelleme : 04 Şubat 2011 - 14:34

  İstanbul Sultanbeyli’nde 1,5 ay önce 8 kilogram altının çalındığı iddia edilen kar maskeli kuyumcu soygunun işyeri sahibi tarafından organize edildiği ortaya çıktı. Borsada 1 yıl içinde kaybettiği 1 milyon lirayı karşılamak için sigortadan para almaya çalışan İlhan Ç. ile birlikte soygun sırasında gözcülük yapan Muzaffer B. gözaltına alındı. Polis, sözde soygunu gerçekleştiren iki kişiyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

  İŞTE ORGANİZE KUYUMCU SOYGUNU

  Sultanbeyli’de 13 aralık 2010 tarihinde meydana gelen olayda Doğu kuyumculuğa gelen silahlı ve maskeli iki şahıs işyerinde bulunan 8 kiloğram altını çalarak kaçtığı iddia edilmişti. Kuyumcunun sahibinin müracaatı üzerine başlatılan soruşturmada zanlıların soygun yaparken ve kaçarken görüntüleri bulunmuştu.

  BORSADA 1 MİLYON LİRA KAYBETMİŞ

  Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada güvenlik kamera görüntülerinin incelemesinde soyguncuların işyerinden bir şey aldığının görülmediği ve işyeri sahibinin çelişkili ifadeler verdiği tespit edildi. Bunun üzerine takibe alınan işyeri sahibi İlhan Ç.’nin son bir yıl içinde borsada 1 milyon lira kaybettiği ve mali açıdan zor durumda olduğu belirlendi. İlhan Ç.’nin soygundan önceki cep telefonu kayıtlarının incelenmesinde Muzaffer B. adlı kişiyle sık görüştüğü öğrenildi. Bu gelişme üzerine Muzaffer B. önceki gün polis tarafından gözaltına alındı.

  SOYGUN İÇİN 10 BİN LİRAYA ANLAŞTIK

  Asayiş şube müdürlüğünde yapılan sorgusunda Muzaffer B. işyeri sahibi ile soygunu yapmak için yaklaşık 1,5 ay boyunca pazarlık yaptıklarını söyledi. Muzaffer B. "Soygundan bir gün önce bir alışveriş merkezinde son olarak onunla buluştuk. 10 bin lira karşılığında sahte soygunu yapmak için onunla anlaştık." dedi. Polis Muzaffer B.’nin iki adamını soygun için kuyumcuya gönderdiğini, olay sırasında kendisininde caddenin karşısında gözcülük yaptığını belirledi.

  Pohiste işlemleri tamamlanan Muzaffer B. ile kuyumcu İlhan Ç. adliyeye gönderildi. Öte yandan olay sırasında soygunu yapan cezaevi firarisi olduğu belirlenen iki kişinin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı