Gündem Haberleri

  Kuyumcu sahnesi gerçek sanılınca...

  M. Akif ERDEM / DHA
  12.01.2011 - 22:27 | Son Güncelleme:

  ÜSKÜDAR’da bir televizyon dizisi setinde olay çıktı. Senaryo gereği canlandırılan kuyumcu soygununu gerçek sanan vatandaşların ihbarıyla çekim yerine gelen çok sayıda polis ekibi, oyuncu olduklarını bilmedikleri kar maskeli soygunculara silah çekti.

   Oyuncuların büyük korku yaşadığı olayda, kameraları gören polis dizi çekildiğini öğrenince tutanak düzenleyerek ayrıldı.

  Kanal D televizyonunda yayınlanan Akasya Durağı isimli dizi için senaryo gereği dizi ekibi Üsküdar Çengelköy Natoyolu Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda soygun sahnesi çekimi yapmak istedi. Senaryo gereği, kuyumcudan altınları alan kar maskeli 4 soyguncu ile kuyumcu arasında silahlı çatışma çıktı.  Tabanca seslerini duyan duyan çevredeki vatandaşların panik içinde polisi araması üzerine çok sayıda polis ekibi hızla bölgeye sevk edildi. Olay yerine gelen polisler, senaryo gereği kaçmak üzere olan kuru sıkı tabancalı soyguncularla karşı karşıya kaldı. Dizi ekibinin büyük tehlike atlattığı olay sırasında soyguncu kılığındaki figüranlar kendilerine silah doğrultan polisi dizi çektiklerine inandırmak için uzun süre çaba harcadı. Kuyumcu dükkanındaki kameraları gören polisler, çekim izni olup olmadığını sordu. Olayla ilgili tutanak tutan polis, işyeri sahibi ile dizi ekibinden bir görevlinin ifadesini alırken, kullanılan kuru sıkı tabancalara da incelenmek üzere el koydu.

  Dizide soyguncu rolünü canlandıran figüranlardan Fatih Bekir Çavuşoğlu, "İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Polisler bize silah çekince neye uğradığımızı şaşırdık. Hala olayın şokundayım. Dizlerim titriyor. Büyük tehlike atlattık" dedi.

  Görgü tanığı kuaför Hamza Kırlaroğlu ise, "Kısa sürede çok sayıda ekip geldi. Silah çektiler. Bir anda çatışma çıkacak sandım. Ama çekim olduğunu anlayınca ortalık yatıştı" şeklinde konuştu. Yaşanan olaylar üzerine çekim iptal edildi.

             

            

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı