Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuyuda biriktirdiği karları çaldılar

  A.A
  26 Ağustos 2009 - 10:21Son Güncelleme : 26 Ağustos 2009 - 10:21

  Burdur'un Gölhisar ilçesinde yazları karlı şerbet satarak geçimini sağlayan Mehmet Bilgin (55), kış mevsiminde biriktirdiği karların çalınmasıyla şaşkına döndü.

  Yaz aylarında ilçe ve köy pazarlarında karlı şerbet satarak geçimini sağlayan Mehmet Bilgin, kış aylarında Kocayaran Dağı'nın zirvesine yakın bir bölgede açtığı kuyuda kar biriktirdi.

  Kışın dondurucu soğukta açtığı kuyuya ailesiyle birlikte kar atan ve yaz aylarında zaman zaman dağa çıkarak, çuvallara doldurduğu karı ilçe merkezinde ve köy pazarlarında içine şerbet koyarak satan Bilgin, son olarak katırıyla kar getirmek için Kocayaran Dağı'na çıkınca kar doldurduğu kuyunun boşaldığını gördü.

  Kuyudaki karların çalınmasının şaşkınlığını yaşayan Bilgin, “Kışın binbir güçlükle kuyuya kar doldurmuştum. Hafta sonunda kar almak için gittiğimde kuyunun boşaltıldığını gördüm. Benim katırla zor çıktığım bölgeye, kamyonla çıkarak biriktirdiğim karları götürmüşler. Kışın biriktirdiğim karı yazın satarak, çocuklarımın nafakasını çıkarıyordum. Bir yıllık emeğim gitti” diye konuştu.

  Hırsızların yakalanmasından umutlu olmadığı için şikayetçi olmadığını kaydeden Bilgin, bu nedenle yakındaki başka dağlara çıkarak, doğal obruklarda biriken karları getirmeye çalışacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı