Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuyuda bayılan çocuğu kurtarmak isteyen 2 kişi öldü

  Cemal YILDIRIM/AYDIN, (DHA)
  28 Temmuz 2007 - 16:41Son Güncelleme : 28 Temmuz 2007 - 16:41

  AYDIN'ın Bozdoğan İlçesi'ne bağlı Alhisar Köyü'nde bahçeyi suladıktan sonra su motorunu durdurmak için 15 metrelik kuyuya inen 14 yaşındaki Yusuf Ermiş kuyuda bayıldı.

  Onu kurtarmak için kuyuya inen 4 kişiden 2'si içerdeki metan gazından zehirlenerek öldü, 2 kişi de son anda kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.
  Olay dün saat 18.00 sıralarında Bozdoğan'ın Alhisar Köyü Kızılçukur Mevkii'nde meydana geldi. Bahçedeki kuyuda bulunan su motorunu durdurmak için kuyuya inen Yusuf Ermiş, kendini kötü hissettiğini söyleyerek dışardaki akrabası 34 yaşındaki Alim Ermiş'ten yardım istedi.

   Alim Ermiş de bahçedeki diğer yakınlarına haber verdikten sonra, baygınlık geçiren Yusuf'u kurtarmak için kuyuya indi. Alim Ermiş'in ardından akrabaları Hasan Ermiş ve komşuları Şahin Aktaş ile 18 yaşındaki Özcan Erdem de kuyuya indi. Kuyunun içindeki gazdan etkilenip bayılan Yusuf Ermiş'i yukarıda bulunan annesi Ayten ve amcası Hasan Ermiş, aşağıdakilerin bağladığı iple yukarı çıkardı.
  Yusuf Ermiş'in kuyudan çıkartılmasının ardından içerde kalan Hasan Ermiş, Şahin Aktaş, Özcan Erdem ve Alim Ermiş de gazdan etkilenmeye başlayınca teker teker yukarı çıkmaya çalıştılar. Hasan Ermiş ile Şahin Aktaş yarı baygın şekilde güçlükle kuyunun dışına çıkmayı başarırken, Özcan Erdem ve Alim Ermiş, kuyudaki metan gazından etkilenerek baygınlık geçirdi, ardından da altı su dolu olan kuyuda can verdi. Yusuf Ermiş, Hasan Ermiş ile Şahin Aktaş, otomobille Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Olay sırasında kuyuda kalan ve hayatlarını kaybeden Alim Ermiş ile Özcan Erdem'in cesetleri, Nazilli ve Bozdoğan ilçelerinden gelen itfaiye ekipleri tarafından kuyudan çıkartıldı. Kuyudan çıkartılan cesetler, Nazili Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Bozdoğan Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu da köye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı