« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kuyt'ın Fenerbahçe gururu

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Fenerbahçe forması ile ilk kez sahaya çıkmanın gururunu yaşadığını belirtti.

UĞUR DEMİRKIRDI / WİENER NEUSTATD (DHA)
SON GÜNCELLEME

MTK Budapeşte maçının ardından yayıncı kuruluş D Smart'a açıklamalarda bulunan Dirk Kuyt, "Fenerbahçe forması ile ilk maçım. Gururluyum. Takımla birlikte 3 idmana çıktım ve hocam bana 45 dakika görev verdi. Bu maçtan çok olumlu düşüncelerle ayrılıyorum. 2 haftalık süreç var. Bunun sonunda daha da iyi olacağız" dedi.

Kendi performansı ile ilgili soru üzerine Hollandalı yıldız, "Bu tip maçlarda amaç kendinizi hazır hale getirmektir. Zorlu idmanlardan sonra olumlu bir performans sergiledim. Zaman zaman hatalarım oldu. Zaman zaman iyi işler yaptım. Kondisyonumu kazandıktan sonra daha iyi olacağım" diye konuştu.

11 numaralı forma ile sahaya çıkan Kuyt, 11 numaranın kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini, çocuklarından birinin doğum günü olduğunu ve geçmişte Aykut Kocaman'ın da aynı numaralı forma ile mücadele ettiğini bildiğini sözlerine ekledi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman ise yaptıkları ve yapacakları hazırlık maçları ile ilerleyen günlerde oynayacakları Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına hazır hale gelmeye çalıştıklarını ifade etti.

Aykut Kocaman, "Evet, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına çok uzun zaman kalmadı. Geçirdiğimiz hazırlık sürecinde iyi işler yaptık. Bundan sonra arka arkaya 3 tane daha maç oynayacağız. Daha sonra Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız maçı bekleyeceğiz. O maça kadar hazır olacağımızı tahmin ediyorum. Maçla ilgili konuşursak iki sezondur yaşadığımız klasiği yaşadık. Hazırlık maçlarında yine kalemize gelen ilk top gol oldu. Bütün olarak baktığımız zaman oyunumuzu geliştireceğimiz oyun bu oyun. Saha topun akışını ağırlaştırdı ve ilk maç olması dolayısıyla ayaklar ağırdı. Oyuncuların biribirlerini tanımaları açısından son derece verimli bir maç oldu. Hazırlık maçlarında adıma adım ilerleyerek, Şampiyonlar Ligi'ne hazır olmaya çalışacağız" dedi.

Yeni transferlerin performansı ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Bugün ne verdiklerinden ziyade, geçmişte ne yaptıkları ve bu yaptıkları ile gelecekte ne yapabileceklerini söylemek daha doğru. Yeni transferle ilgili son derece olumlu düşüncelere sahibim. Fenerbahçe'ye büyük katkıları olacağını tahmin ediyorum" yorumunda bulundu.

Dirk Kuyt ile ilgili, "Kuyt'ın oyuna bakışı, mesleğe bakışı, çalışma azmi ve arzusuyla beraber umarım örnek teşkil edecek. Aynı zamanda oyuncu kalitesi yüksek. Bugün ilk yarıda henüz takımla 3 antrenmana çıkmasına rağmen çok iyi işler yapabileceğinin sunumunu ortaya koydu. Çok büyük umutlarımız var" diyen Aykut Hoca, transfer çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti.

Kaleci Serkan Kırıntılı da, ilk hazırlık maçında kendisine görev veren Aykut Kocaman'a teşekkür etti ve maç süresince elinden geleni yapmaya çalıştığını ifade etti.

Serkan Kırıntılı, "İlk hazırlık maçımızdı. Geçen sene Eylül'de bir ameliyat geçirdim ve geçen sene hiç şans bulamamıştım. Sağolsun hocam ilk hazırlık maçında bana görev verdi. Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım" dedi.

Kaleciler arasında yaşanan forma rekabeti ile ilgili için ise Serkan, "Benim burada 3. sezonum. Buranın 4 kalecisinden bir tanesiyim. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hocam görev verirse oynarım. Yedek kulübesinde otur derse otururum. Tribüne gönderirse, tribüne çıkarım" yorumunda bulundu.

Serbest vuruştan yediği gole açıklık getiren Serkan, "İlk vuruş yapıldıktan sonra top barajdan sekti. Ardından gelişine bir vuruş gerçekleştirildi. O an top birisine çarptı ve terse doğru yöneldi. Hamle yaptım. Topa da dokundum ama yeterli olmadı" şeklinde konuştu.

Serdar Kesimal da, hazırlık maçının zorlu geçtiğine değindi ve takım içinde yaşanan forma rekabetinin sahaya olumlu yansımalarının olacağını belirtti.

Serdar, "Yoğun bir kamp programı geçiriyoruz. Her gün çift antrenman yapıyoruz. Bu da kampın ilk maçıydı. İlk maç olması nedeniyle zor geçti, diyebiliriz. Takıma yeni oyuncular geldi. Bir adaptasyon süreci olacak. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar eksiklerimizi giderip, hazır hale gelmek istiyoruz" dedi.

Forma rekabetinin hatırlatılması üzerine Serdar, "Hepimiz profesyonel sporcularız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu da takıma olumlu yönce yansıyacak" yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler