Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kuyt ve arkadaşlarından zafer kutlaması

Hollanda Kupası finalinde dün Utrecht’i 2-1 yenerek mutlu sona ulaşan Feyenoord’un Rotterdam’da düzenlediği kutlamaya on binlerce kişi katıldı.

AA
SON GÜNCELLEME

Rotterdam şehir merkezinde düzenlenen kutlama programı, Feyenoord teknik heyet ve futbolcuların belediye başkanı Ahmed Aboutaleb’i ziyaretiyle başladı.

Belediye sarayındaki görüşmenin ardından Aboutaleb’le birlikte podyuma çıkan futbolcular ve teknik heyet, taraftarlara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Sekiz yıl aradan sonra kazandıkları kupayı tek tek kaldıran futbolcular ve teknik heyete alanı dolduran 40 bine yakın taraftar grubu büyük ilgi gösterdi.

Futbolculardan sonra kısa bir konuşma yapan teknik direktör Giovanni van Bronckhorst, Hollanda Kupası’nı kazandıkları için mutlu olduğunu belirterek, bundan sonraki hedeflerinin bitmesine iki hafta kalan ligde üçüncülüğü elde etmek olduğunu dile getirdi.

Kutlamalara katılan Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb ise, kupanın kentlerine verilen en iyi hediye olduğunu söyledi.

Hollanda Birinci Futbol Ligi’nde (Eredivisie) bitime 2 hafta kala 3’üncü sırada yer alan Feyenoord, şimdiye kadar Hollanda Kupası’nı 12. kez müzesine götürme başarısı gösterdi.Bunları da Beğenebilirsiniz