Gündem Haberleri

  Kuyrukta kalp krizinden öldü

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  11.08.2009 - 14:46 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’da 71 yaşındaki Mehmet Yıldız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahibi aileler için dağıtılan 150 liralık yardımı almak için 40 derece sıcakta kuyrukta beklerken, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

  Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından fakir aileler için bir hafta önce başlatılan 150 liralık yardım dağıtımına devam ediliyor. Bir gözü görmeyen ihtiyaç sahibi Mehmet Yıldız da bu sabah erken saatlerde 150 liralık yardımı almak için bankaya geldi. Yoğun kalabalıkta kuyruğa giren ve 40 derece sıcakta bekleyen Yıldız, saat 10.00 sıralarında aniden yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan ve çağrılan ambulans ile Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Yıldız, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Üzerinden sadece nüfus cüzdanı çıkan Mehmet Yıldız’ın cenazesi otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Polis, Yıldız'ın yakınlarına ulaşmak için çalışma başlattı.

  150 LİRALIK İŞKENCE
  Mehmet Yıldız’ın ölümünün ardından aşırı sıcak nedeniyle baygınlık geçiren bazı kadınlar da ambulanslarla hastanelere götürülerek tedavi edildi.
  Yaşananlara rağmen kuyrukta beklemeye devam eden ihtiyaç sahiplerinin tepkisi üzerine banka görevlileri, yardımı vezne yerine otopark girişinde dağıttı. Kadınların soldan, erkeklerin sağdan alındığı otopark girişinde de yardım almak isteyenler arasında zaman zaman tartışma ve izdiham yaşandı. Banka görevlileri bunun üzerine polisten yardım istedi.

  Kuyrukta çektikleri eziyete isyan eden bir çok kişi, “Ramazan öncesi 150 liralık yardım işkenceye döndü. 150 lira için neden bu kadar rencide ediliyoruz. Aşırı sıcak nedeniyle bir kişi öldü, birçok kişi bayıldı ama değişen bir şey olmadı” diye tepki gösterdi.

  Gazeteciler görüntü alırken yüzlerini saklayan kadınlar, “Yeteri kadar rezil olduk, işkenceye dönüşen dağıtıma çözüm bulunsun” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı