ANKARA HABERLERİ

Kuveyt’e Ankapark daveti

Hürriyet Haber
29.09.2017 - 09:34Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da bulunan 9 ülkenin büyükelçisi ile temsilcisini, makamında ayrı ayrı kabul etti.

Hürriyet Haber

Kuveyt Büyükelçisi Ghassan Yousuf A. Alzawawı’ı kabulü sırasında Başkan Gökçek, 23 Nisan’da açılması planlanan ANKAPARK’la ilgili, “İnşallah bütün Kuveyt, orası açılınca mutlaka gelecek, yaz kış açık olacak bu parkımızda bizim misafirimiz olacak. ANKAPARK açıldığında, Kuveyt Havaalanı’na da reklam koyduracağım. İnşallah işbirliği yapar, Kuveyt’i buraya getiririz” dedi.

KARDEŞ ŞEHİR OLALIM TALEBİ

Filistin Büyükelçisi Faed Khalid A.Mustafa, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kudüs Valiliği arasında kardeş şehir ve işbirliği anlaşması imzalanması arzusunda olduklarını belirtti. Başkan Melih Gökçek, ekim ayındaki Belediye Meclisi’nde konunun görüşülebileceğini ifade etti. Azerbaycan Büyükelçisi Faig Baghirov, Haydar Aliyev Parkı’ndaki kafenin ‘Azerbaycan Tanıtım Evi’ yapılmasını rica etti. Gökçek, talebi olumlu karşılayarak, yardımcı olacaklarını söyledi.

ANKARA’DA BÜKREŞ GÜNLERİ

Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopando, gelecek yıl Türkiye-Romanya ilişkilerinin, 140. yıldönümünün kutlanacağının altını çizdi. Sopando, “Bu konuda sizin belediye başkanlığınızla çok daha fazla etkinlik yapmak isteriz” diye konuştu. Bu konuda yardımcı olacaklarına değinen Gökçek, “Ankara’da Bükreş Günleri yapabiliriz. Biz değişik ülkelerle karşılıklı günler yapıyoruz” önerisinde bulundu.

BAŞKENT’TE DE GÖSTERİLSİN

Kanada’nın kuruluşunun 150. yıldönümü nedeniyle bir film festivali düzenlemek istediklerini kaydeden Kanada Büyükelçisi Christopher John Cooter, festivalin İstanbul’da başlayacağını, ancak bazı filmlerin Ankara’da gösterilmesini istediklerini aktardı. Başkan Gökçek de karşılıklı işbirliğinin artırılması için destek vereceklerini cevabını verdi. Tayvan’ın Ankara Temsilcisi Yaser T.H. Cheng de Taipei Belediye Başkanı’nın mektubunu Gökçek’e sunarak, iki başkent arasında güzel bir işbirliği kurmak istediklerini kaydetti.

15 TEMMUZ’U ANLATACAK

Gökçek’i sırasıyla Azerbaycan Büyükelçisi Faig Baghirov, Filistin Büyükelçisi Faed Khalid A.Mustafa, Tayvan’ın Ankara Temsilcisi Yaser T.H. Cheng, Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopando, Kuveyt Büyükelçisi Ghassan Yousuf A. Alzawawı, Kanada Büyükelçisi Christopher John Cooter, Nijerya Büyükelçisi Iliasu Audu Paragalda, Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva ve Gabon Büyükelçisi Hermann Immongault’ı kabul etti. Başkan Gökçek, ileri bir tarihte tüm büyükelçilerle bir araya gelerek, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe teşebbüsüyle ilgili detaylı bilgi vermek istediğini de ifade etti. Yine özel bir yemek ve tanıtım toplantısı yaparak da ANKAPARK ile diğer projeleri göstermek istediğini söyledi.

KİRALAMA SÜRESİ 30 YILA ÇIKIYOR

Hükümetin hazırladığı yeni torba yasada, ANKAPARK da yer aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce 10 yıl olan ‘ANKAPARK alanını kiralama’ süresi, düzenlemeyle 30 yıla çıkarılıyor.

Etiketler: Büyükelçi

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kuveyt’e Ankapark daveti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2017 tarihinde saat 09 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuveyt’e Ankapark daveti haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı