Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuveyt: Kapımız Apo'ya kapalı

  Hürriyet Haber
  28 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ocak 1999 - 00:01

  İtalyan gazetelerinin ısrarla PKK'nın başı Abdullah Öcalan'ın Kuveyt'e kaçtığını iddia etmeleri üzerine, Kuvyet'in Ankara Büyükelçisi Abdullah Al-Murad dün Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

  Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile görüşen Al-Murad'a, İtalyan gazetelerinde çıkan haberlerin doğru olup olmadığı soruldu. Loğoğlu ile yaklaşık bir saat görüşen Al-Murad, haberlerin tamamen yanlış olduğunu belirterek, ülkesinin kapılarının PKK ve Abdullah Öcalan'a kapalı olduğunu vurguladı.

  GELİRSE TUTUKLARIZ

  Al-Murad, bu tür haberlerin arkasında Türkiye ile Kuveyt arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerini bozma hesaplarının yattığını belirtti. Al-Murad Türk tarafına, Öcalan'ın Kuveyt'e girme girişiminde bulunması halinde derhal tutuklanarak Türkiye'ye teslim edileceği garantisini de verdi.

  TELEFONLA GÖRÜŞMÜYOR

  Bu arada izini kaybettiren Öcalan'ın, son bir hafta içinde telefon konuşması bile yapmadığı, bu nedenle yerini tespit etmekte zorlanıldığı bildirildi.

  Dışişleri Sözcü Yardımcısı Sermet Atacanlı, Öcalan'ın nerede olduğuna dair ellerinde bir bilgi olmadığını söyledi. Atacanlı, sözde sürgündeki Kürt parlamentosunun İspanya'nın Bask bölgesinde toplanmak istemesine karşı, Türkiye'nin İspanya nezdinde gerekli girişimleri yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini bildirdi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı