"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Küvet maddi sorunlara işaret ediyor

RUMUZ: SAHARA

Rüyamda çok büyük bir banyodaydım, soğuk ve kasvetli bir yerdi. Önce büyük bir küvet dikkatimi çekti, sonra yanında aynı büyüklükte başka bir küvet olduğunu gördüm. Sonra da yan yana dört küçük küvet daha olduğunu fark ettim. Küvetlerin hepsi o kocaman banyoda yan yana dizilmişti. Küçük küvetler çocuklar içinmiş, onlara bakarken aynı yan yana dizilmiş mezarlara benzediğini düşünüyordum. Daha sonra yine aynı banyodayım ve regl olmuşum.


YORUM

Son günlerde yaşadığınız stresli olaylar, sorumluluk hissinizi ve yükümlülüklerinizi artırmış olmalı. İsteyerek ya da istemeyerek içine çekildiğiniz bir durum ya da bu duruma gösterdiğiniz reaksiyon, sizin kendinize yakıştırdığınız tarzda gerçekleşmemiş. Rüyanızdaki dört küçük küvet, ufak tefek maddi sorunlara da işaret ediyor olabilir. Sizi rahatsız eden konuyu bulup, bir an önce çözüme kavuşturun. Rüyanızdaki düzen, bana yorum yayınlanana kadar bile konuyu çözmüş olabileceğinize dair güzel sinyaller verdi.

Duygular paylaşılmalı

RUMUZ: 08

Rüyamda sevdiğim çocukla kafe gibi bir yerde ortak bir arkadaş bizi tanıştırıyor. O da memnun olduğunu ve ismini söylüyor. El sıkışıyoruz ve elimiz öyle kalıyor, elimi bırakmıyor.


YORUM

Belli ki bu çocuğu gerçek hayatta çok seviyorsun. Bu sevgin de rüyana yansımış. Bence böyle güzel duygular, duygulara neden olan kişilerle mutlaka paylaşılmalı. Aynen bana yazdığın gibi samimi bir şekilde bu arkadaşa da neler hissettiğini anlatırsan, beyindeki birikme azalacaktır.

Bilinçaltında karmaşa var

RUMUZ: RÜYAPEREST

Rüyamda, önümde aniden eski tahta bir kapı açılıyor; içeri girip üst kata çıkıyorum. Her taraf karanlık, vakit gece. İçinde bulunduğum yapı bir camiye aitti galiba. Beklerken birden odanın içinde camın kenarında birini görüyorum. Onun olduğu camdan odaya bir aydınlık yayılıyor. Bana imam olduğunu ve beni diğer cesetleri yıkadıktan sonra yıkayacağını, ama o zamana kadar biraz beklemem gerektiğini söylüyor. Onun imam olduğuna inanmıyorum, çünkü çok genç. Beyaz gömleğinin kollarını katlıyor, cesetleri fark ediyorum hemen sonra. Paralel bir şekilde sıralanmışlar, üstleri beyaz örtülü. Vücut şekillerini gayet iyi seçebiliyorum ama hepsi erkek, dahası beni yıkayacak olan kişi de erkek. Uyumak istememekte diretince, imam gelip beni diğer cesetlerin yattığı gibi yatırıyor ve sabaha beni yetiştireceğini söylüyor. O an gerçekten öldüğümü anlıyorum ve artık evime gidemeyeceğim için üzülüyorum, sonrası için endişe duyuyorum. "Bundan sonra bana ne olacak diyorum?" Sanki imam da beni duyuyormuş gibi başımda bekliyor.


YORUM

Nedenini bildiğiniz ya da bilmediğiniz hatalı davranışlarınız olmuş. Ya da hatalı ilişkiler içine girmişsiniz. Veya etrafınızda bulunan bazı kişileri hatalı buluyorsunuz. Rüyanızda gördüğünüz cesetler bu davranış, ilişki ya da kişilerden kurtulma arzunuzu sembolize ediyor. Rüyanızda imam olarak sembolize edilen kişiyi belki de sizi kurtaracak kişi olarak görüyorsunuz. Belli ki bilinçaltı bir karmaşa var. Bu tür duygu karmaşası ve yoğunluğu yaşadığımız durumlarda karar mekanizmalarımız doğru çalışmayabilir. İşte bu yüzden dikkatli olun ve rasyonelliği elden bırakmayın.

RÜYA SEMBOLLERİ

KOLTUK DEĞNEĞİ

Kişinin rüyasında koltuk değnekleri kullandığını görmesi, gerçek hayatta direncini yitirdiğini ve dışarıdan destek aradığını sembolize eder. Koltuk değneklerini kullanan başka biriyse, o kişinin yardıma ihtiyacı olabileceğini gösterir. Geleneksel yorumda da aynı şekilde dışarıdan gelecek yardıma işaret eder.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI