« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kutuplaşma istemiyoruz

GSYİAD Başkanlığı’na aday olan İsmail Sarıkaya, "Liseli-lisesiz ayrımı yapılmasına karşıyız. Tek gayemiz Galatasaray Kulübü’ne hizmet" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAYLI Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (GSYİAD) 4 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesi başkanlığa adaylığını açıklayan İsmail Sarıkaya, camiadaki liseli-lisesiz ayrımına karşı olduğunu söyledi.

GSYİAD seçiminde Celal Emon’la yarışacak olan Sarıkaya, tek idealinin Galatasaray Kulübü’ne hizmet etmek olduğunu belirterek, "Biz bu göreve Galatasaray Kulübü’nü daha ileriye taşımak ve kulüp yönetim kurullarına destek olmak adına talip olduk. Biz kulüpte liseli-lisesiz ayrımı yapılmasına karşıyız. Kutuplaşma istemiyoruz. GSYİAD üyeleri arasında Galatasaray Lisesi mezunu 13 tane arkadaşımız var. Biz taraf değiliz" dedi.

Seçimi kazanmaları halinde ilk olarak Florya Metin Oktay Tesisleri’ne Futbol Akademesi Hizmet Binası yapacaklarını ifade eden Sarıaya, GSYİAD’da 8 ay sonra da olağan kongre yapılacağına dikkat çekerek, "Biz GSYİAD yönetimine sadece 8 ay için değil daha uzun süreler için talibiz. Hayata geçireceğimiz projeler bizim en büyük referansımız olacak. Özellikle de Florya’ya yapacağımız Futbol Akademisi Hizmet Binası projesi bizi çok heyecanlandırıyor" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz