Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kütüphaneyi su bastı

  Hürriyet Haber
  21.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ordu'da, 2 yıl önce faaliyette bulunduğu binanın yıkılması üzerine bugüne kadar uygun bir yer bulunamayan Gazi Halk Kütüphanesi'ndeki kitapların muhafaza edildiği yeri su basınca, kitapların bir bölümü kullanılamaz hale geldi.

  Düz mahallede faaliyette bulunduğu binanın 2 yıl önce yıkılması üzerine geçici olarak Devlet Hastanesi eski binasının 5. katında bir bölüme taşınan Gazi Halk Kütüphanesi'ndeki kitapların bir bölümü, su şebekesindeki arıza nedeniyle katı su basması sonucu hasar gördü. Ayrıca, yer darlığı nedeniyle 2 yıldan beri çuvallar içinde bekletilen çok sayıda kitap da kullanılamaz hale geldi.Bu arada, Ordu Valiliği'nin, Köy Hizmetleri eski idari binasını kütüphane haline getirme talebi, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce uygun görülmedi. Ordu Valisi Kemal Yazıcıoğlu, İl Özel İdare Müdürlüğü aracılığıyla Gazi Halk Kütüphanesi'ne kiralık yer bulma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

  Kütüphane yetkilileri ise yer sorunu nedeniyle kütüphanedeki kitapların uygun şartlarda muhafaza edilmediğini, bu nedenle de önemli bir bölümünün kullanılamaz hale geldiğini söyledi.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı