KAYSERİ HABERLERİ

Kütüphaneler Haftası'nda ücretsiz kitap dağıtıldı

DHA
29.03.2017 - 15:39Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi 53'üncü 'Kütüphane Haftası’nda, 'Kitap Bizden Okumak Sizden' etkinliği gerçekleştirdi. Kütüphaneler Haftası nedeniyle çok sayıda kişiye kitap dağıtıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in katıldığı etkinlikte halka ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri’nin 'Sanayi Şehri', 'Endüstri Şehri', 'Hayırseverler Şehri' gibi özellikleriyle bilindiğini belirterek yeni hedefin 'Okuyan Şehir' olduğunu söyledi. Kayseri’yi okuyan şehir yapmak için hem kütüphaneler yaparak imkanları artırdıklarını hem de okumayı teşvik etmek amacıyla etkinlikler yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik, önümüzdeki günlerde kitap okumaya yönelik yapacakları yatırımlardan da bahsetti. Başkan Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi yanında, şehrin en güzel yerinde Kitap Cafe açacaklarını belirterek, "Burası tüm hemşehrilerimizin boş zamanlarında değerli vakit geçirebilecekleri bir mekan olacak" dedi.
Okumayı teşvik edecek bir başka projelerinin de Talas ilçesinde 7/24 açık kalacak kütüphane olacağını vurgulayan Başkan Çelik, şöyle konuştu:
"Talas’a kampus niteliğinde bir kütüphane yapıyoruz. Gençlerimizin daha donanımlı, okuyan ve dünyaya açık nesiller olarak yetişmeleri için bize düşeni yapıyoruz. Ayrıca insan yoğunluklu noktalarımız olan tüm parklarımızı, halka açık mesire alanlarını, tramvay ve otobüs duraklarını okunabilir hala getireceğiz. Hemşerilerimiz hem evden getirdikleri kitapları okuyabilecek hem de tabletleriyle bizim yapacağımız yazılımlar vasıtasıyla istedikleri yayını indirerek okuma şansına sahip olacak."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kütüphaneler Haftası'nda ücretsiz kitap dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütüphaneler Haftası'nda ücretsiz kitap dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı