Ege Haberleri

  Kütüphane krizi

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'de DSİ ve Kültür Bakanlığı, Atatürk Çocuk Kütüphanesi yüzünden ters düştü. DSİ, kütüphaneyi boşaltmaya kalkışınca gerginlik yaşandı.

  Tabela indirildi

  BALIKESİR’de DSİ 25. Bölge Müdürlüğü’nün, iki yıldır Kültür Müdürlüğü’ne tahsis ettiği içinde Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nin de yer aldığı binayı boşaltmaya kalkışması gerginlik yarattı. Kapıya kilit vuran DSİ, ‘‘T.C. Kültür Bakanlığı Atatürk Çocuk Kütüphanesi’’ yazısını da indirdi.

  Vali Acun devreye girdi

  TADİLAT amacıyla doğramalar sökülüp, kitapları toplamak için kutular getirilirken Kültür Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü yetkilileri, ayağa kalktı. Kültüre saygısızlık yapıldığı belirtilerek Vali Utku Acun'dan yardım istedi. Yıkımı durduran Acun, kütüphaneye yer arayışına girdi.

  Yapılan protokol bitti

  GÜNDE ortalama 90 öğrencinin yararlandığı, 9 bin kitabın yer aldığı kütüphanenin boşaltılmasına yönelik tepkilerin yersiz olduğunu belirten DSİ Bölge Müdürü Numan Gündüz, DSİ ile Kültür Müdürlüğü arasındaki protokolün sona erdiğini, bu nedenle boşaltmak zorunda kaldıklarını söyledi.

  Mayıs'ta taşınmalıydılar

  KÜTÜPHANE binasının, toplam kalite yönetimiyle ilgili birim için hazırlanacağını belirten Gündüz, ‘‘Düzenleme için boşaltılması gerekiyor. Geçen Mayıs Ayı'nda taşınması gereken kütüphane taşınmayınca çalışmaya başladık. Kimse Atatürk adını kullanarak konuyu saptırmasın’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı