MANİSA HABERLERİ SELENDİ HABERLERİ

Kütüphane için ilk bağış Kaymakam Özdemir'den

DHA
20.10.2017 - 10:50Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Selendi ilçesinde, "Kütüphanesi Olmayan Okul, Kitabı Olmayan Öğrenci Kalmasın" adı altında kampanya başlatıldı. Kampanyaya ilk desteği Selendi Kaymakamı Ahmet Özdemir, maaşından 500 lirasını bağışlayarak verdi.

Selendi Kaymakamı Ahmet Özdemir, dün (Perşembe) Fatih Ortaokulu'nu ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.  Kaymakam Özdemir'e Selendi Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Selendi İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Mehmet Akcakaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ataşman da eşlik etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Özdemir, okulun eksik ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. İlçe genelinde okullara kütüphaneler kazandırmak amacıyla, "Kütüphanesi Olmayan Okul, Kitabı Olmayan Öğrenci Kalmasın" adı altında kampanya başlattıklarını aktaran Özdemir, kütüphanelerin önemine değindi. Özdemir, "Bu kampanya 2017-2018 eğitim-öğretim yılımızın sonuna kadar devam edecek. Kampanyanın sonunda okullarımızda sadece adıyla değil, dört dörtlük kullanılabilecek kütüphaneler kazandırmak istiyoruz. Bu sadece kitap ve kütüphane kapsamında düşünülmemesi gereken bir kampanya değil, biz bu kampanyayla birlikte okuma seferberliği de başlatıyoruz. Her sabah bir okulumuzda okuma saatine gideceğiz. En çok kitap okuyan öğrencilerin evlerine misafir olacağız ve aileleriyle birlikte kitap okuyacağız. Birçok farklı etkinliklerle de bu kampanyayı desteklemeye devam edeceğiz. Açık havada ve kıraathanelerde de bütün devlet protokolüyle birlikte kitap okuyacağız. Okullarımızda yavrularımızla beraber okuma alışkanlıklarını geliştirici çalışmalar yapacağız. İnanıyorum ki yetişkin birer birey oldukları zaman yavrularımız bu okuma alışkanlıklarını ailelerine arkadaşlarına ve nihayetinde de kendi yavrularına aktaracaklar" dedi.

Kaymakam Özdemir, işadamları, esnaflar ve duyarlı vatandaşlardan kampanyaya destek vermeleri de istedi. Kampanya ilk desteği ise Kaymakam Özdemir, maaşından 500 lira bağışlayarak kendisi yaptı. Kaymakam Özdemir ve beraberindekiler daha sonra öğrencilerle, bir süre kitap okudu.

Kampanya istek vermek isteyenlerin, Halk Bankası Selendi Uydu Şubesi'ndeki , (TR05 0001 2001 6430 0004 0000 28) rnumaralı  Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap kampanyası hesabına bağışta bulanabilecekleri de bildirildi.

Uğur ÇAKMAK / SELENDİ (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Selendi haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Selendi haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kütüphane için ilk bağış Kaymakam Özdemir'den haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı