İSTANBUL HABERLERİ

Kütüphane Haftası’nda“Çocuklar sordu yazarlar anlattı”

DHA
29.03.2016 - 12:37Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA) 52. Kütüphane Haftası kapsamında Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde düzenlenen Üç Yazar Dört Çocuk, adlı program yoğun ilgi gördü. Yazarlar kitaplarını okuyan öğrenciler tarafından soru yağmuruna tutulurken, değişik kategorilerde en çok kitap okuyan çocuklara ödülleri protokol tarafından verildi.
Konuşmasında öğrencilere nasihatte bulunan İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, “Ne kadar çok kitap okursak o kadar hayat tecrübesi kazanırız, hayatımıza yön veririz” dedi.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da istatistiklere göre Bağcılar da okuma-yazma oranının yükselişte olduğuna dikkat çekti. 21 bin 353 üyesi olan Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nde değişik alanda 33 bin kitap olduğunu da kaydeden Çağırıcı, “Geçtiğimiz yıl kütüphaneden faydalanan 270 bin kişi toplam 27 bin 600 eserden faydalandı” dedi.
“KİTAP KURTLARINA ÖDÜL YAĞDI”
Programın sonunda Bağcılar’daki İlk, Orta, Lise ve Üniversite Öğrencileri, Aile, Gençlik Merkezi, Bilgi Evleri, Enderun ile Mahalle Konakları kategorilerinde en çok kitap okuyarak ilk 3’e giren 35 kitap kurduna ödülleri protokol tarafından verildi.

(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kütüphane Haftası’nda“Çocuklar sordu yazarlar anlattı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütüphane Haftası’nda“Çocuklar sordu yazarlar anlattı” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı