YOZGAT HABERLERİ

Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı

DHA
30.03.2016 - 09:37Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT’ta, 52’inci Kütüphane Haftası etkinlikleri Bozok Üniversitesi’nde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Bozok Üniversitesi Merkez Kütüphanesi ile Yozgat İl Halk Kütüphanesi tanıtım sunusunun gösterimi ile başlayan etkinliğin açılışında Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfi İbiş, kitapların olmadığı bir dünyanın düşünülemez olduğunu belirterek, eğitimin, bilimin ve sanatın temelinin kitaba dayandığını söyledi. İbiş, “İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Kitaplar, tarihi yansıtan, geleceğe ışık tutan, ilerlemeye ve bilime giden yoldur. Düzenlediğimiz etkinliklerle amacımız, halkımıza ve öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırarak kitaplardan daha çok yararlanmasını sağlamaktır” dedi.

Kitaba olan susamışlığımızın bu günün değil geçmişten gelen güçten kaynaklandığını belirten Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse’de, “Eğer kitaba yatırım yaparsanız düşüncenizde, gücünüzde, sermayenizde, yarınınızda emin olacaktır” ifadesini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Dr. Ali Şakir Ergin tarafından ‘Türk Kültüründe Kitap Medeniyeti Konulu’ konferans verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı