KÜTAHYA HABERLERİ

Kutso’ya Vergi Haftası Ziyareti

IHA
25.02.2015 - 11:44Son Güncelleme :

KUTSO’YA VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

IHA

Kütahya Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO)Yönetim Kurulunu ziyaret etti.
Kütahya Defterdarı Mehmet Saygı, Gelir Müdür Vildan Alp, Çinili Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yağcı, 30 Ağustos Vergi Dairesi Müdürü Mevlüt Altuntaş, Muhasebe Müdürü Hüseyin Yıldız, Milli Emlak Müdürü Kenan Oğuz Tezcan’ın katıldığı ziyarette, KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Bağırgan ve KUTSO Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.
Vergi Haftası etkinlikleri hakkında bilgi paylaşılan ziyarette, yatırımların çoğaltılarak ekonomiye katkısının artırılması yönünde fikir alış verişi yapıldı. Kayıt dışı ekonominin önlenmesi gerektiğine dair görüşler paylaşıldı.
Kütahya’daki vergilerin tahakkuk ve tahsilat oranları hakkında bilgi paylaşan Kütahya Defterdarı Mehmet Saygı, vergi idaresi ile mükellef arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlanması, mükelleflerin ticari itibarının korunması için çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Bu amaçla çeşitli yasal düzenlemelerin de yapıldığını ifade ederek, mükelleflerin yaratacağı katma değerin önemine vurgu yaptı.Ayrıca, geçmiş dönemlere kıyasla,mükelleflerin vergi ödeme konusunda çok daha bilinçli olduğunu, bundan dolayı vergi ödeme oranının da oldukça yükseldiğini ifade etti.
KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, güçlü devlet için, güçlü ekonomi olması gerektiğini belirterek, yatırımcıların ekonomiye katkılarının büyük önem taşıdığını ifade etti. Ayrıca mükelleflerin, vergi idaresi ile mükellef arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak için yardımcı olması gerektiğini söyledi.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kutso’ya Vergi Haftası Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kutso’ya Vergi Haftası Ziyareti haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı