Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kutsal dağda soyunması yerli halkı kızdırdı

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2017 - 16:30Son Güncelleme : 03 Mayıs 2017 - 16:47

  Yeni Zelanda'daki 2 bin 518 metrelik Taranaki Dağı'na tırmanan Playboy modelinin pozu, dağın kutsal olduğuna inanan yerli halkı öfkelendirdi. Ngawhare, "Bu Vatikan'daki St. Peter's Basilica'sına gidip çırılçıplak poz vermek kadar yakışıksız. Dağ kutsal bir yer" açıklamasını yaptı.

  Instagram'da 300 bin takipçisi bulunan Playboy modeli Jaylene Cook, tırmandığı Taranaki Dağı'nda çırılçıplak poz verdi. BBC'nin haberine göre, Yeni Zelanda'daki volkana tırmanan model dağların zirvelerine tırmanan diğer insanlardan farklı olarak çıplak haldeydi. Bu davranış dağın kutsal olduğunu düşünen yerli halkı oldukça öfkelendirdi. 

  Maori kabilesinden Dennis Ngawhare'e göre insanlar "Sadece kaya ve topraktan oluşan bir dağa nasıl saygısızlık etmiş olabilir?" sorusunu sorabilir. Ancak kabile üyesi Ngawhare, dağın kutsal olması bölgede yaşayan insanların geçmişte atalarını Taranaki'ye gömmesinden kaynaklanıyor. 2 bin 518 metre yükselkiteki Taranaki volkanına sevgilisiyle birlikte tırmanan model Cook'un fotoğrafı yaklaşık 10 bin beğeni aldı.

  'GURUR DUYUYORUM'

  Jaylene Cook da bu fotoğrafı 295 bin takipçisi bulunan Instagram hesabından şu notla paylaştı: “Bu tırmanış beni sonsuza dek değiştirdi. Sadece kendimi ne kadar zorlayabileceğimi denedim ve bu başarımdan gurur duyuyorum.”

  Kutsal dağda soyunması yerli halkı kızdırdı

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı